Sihirdar Okulu’na hepiniz hoş geldiniz. Günümüzde e-spor yarışmalarının kurucusu sayılan ve dünya genelinde her geçen gün artan oyuncu sayısıyla ilk sıralarda bulunan Leauge of Legends oyunundan bahsedelim. Öyle ki kendine has hikayesi, çeşitli karakterleri ile oyun sizi resmen fantastik bir dünyaya girmeye zorluyor.

Her gün destansı savaşlar yapılan Sihirdar Vadisi’nde her güncelleme ile meta şampiyonlar değişiyor. Öyle ki bir yamada destek rolünde Lulu harika bir seçim olsa da diğer bir metada Lulu karşısında çok daha iyi üstünlük kurabilecek bir şampiyon oynanmaya başlıyor ve maalesef Lulu’nun meta popülerliği düşüyor. Bu noktada her zaman için oynadığınız rol ne olursa olsun geniş bir karakter mekaniği öğrenmekte fayda var.

Sihirdar Vadisi’nin Kabadayıları

Sihirdar Vadisi’nde birbirinden farklı onlarca kahramandan dilediğinizi oynayabilirsiniz. Dilerseniz dövüşçü, dilerseniz nişancı, dilerseniz tank… Tamamen kendi oyun tarzınıza uygun karakterlere gerekli eşyaları alarak her aşamada harika bir oyun çıkartabilirsiniz.

Son yamadaki meta şampiyonlara baktığımız zaman aslında eskiye doğru bir dönüş olduğunu görebiliriz. Öyle ki üst koridorda kanayan yaramız Darius metada. Siz daha ne olduğunu anlamadan size verdiği sürekli hasar ile ekranınızın siyah beyaz olmasını sağlayabilir. Ya da orta koridorda oynanan ve iyi bir mekaniğe sahipse rakibini oyundan soğutan Zed’de metada. Bunun yanında ufak tefek olmasına rağmen yerine göre tank bile kasabilen Fizz’de orta kordior kabadayılığını üstleniyor.

Bugünlerde oyuna girdiğiniz takdirde ilk yasaklanan şampiyonlardan bir tanesi de Caitlyn. Özellikle pasifi ile birlikte vurduğu hasar deyim yerindeyse bazen tek atmaya yeterli oluyor. Bu sebeple destek ve ADC rolünde direk olarak yasaklanan şampiyonların başında geliyor. Şayet 10.18 yani güncel yamadaki meta şampiyonların hepsini görmek isterseniz sizleri https://www.sihirdarokulu.com/meta-sampiyonlar/ adresine bekliyoruz.

Şampiyonunuzu En İyi Şekilde Seçin!

Sihirdar Vadisi acımasızdır. Öyle ki bir oyunda basit bir oyunla oyunu kazandırabilir, bir oyunda ise üst düzey bir oyunla kaybedebilir, oyundaki tabirle feedleyebilirsiniz. Bu sebeple bir şampiyona bağlı kalmamanızı öneririz. Tabi OTP olarak aylarca aynı şampiyonu oynamak istemiyorsanız.

Oyunda her karakterin kendine özgü bir eşya dizilimi bulunuyor. Bu eşya dizilimleri ise mutlaka rakibe ve oyun gidişine göre dizilmeli. Aksi takdirde ezbere bir eşya dizilimi oyunda rakibinizi sadece gıdıklamanıza yarayabilir. Örneğin rakibinizin hasar veren şampiyonları büyücü ise sizin tek yapmanız gereken eşyalarınız arasına birkaç tane büyü direnci eklemek. Bu size oyunda hasara karşı daha dayanıklı olma şansı verecektir. Ya da rakibiniz çok tank bir takımsa ve hepsi zırh açısından yüksek değerlere sahipse zırh deşme eşyaları alarak rakibinize hasar vermeyi başarabilirsiniz.

Oyunun Gerçek Hakimi Olmak İçin Bilgi Alın

Oyunda ne kadar profesyonel olursanız olun sürekli güncellenen yamalar, şampiyonların yetenekleri hakkında bilgi almanız gerekebilir. Bu noktada bir yardımcı hiç de fena olmaz. Sihirdar Okulu ise size bu bilgileri en eğlenceli şekilde vermeyi hedefliyor. Web sitesi olan https://www.sihirdarokulu.com/ adresini ziyaret ettiğiniz takdirde yamalar, şampiyonlar, güçlendirmeler, zayıflatmalar ve Sihirdar Vadisi haberlerine kolayca erişebilirsiniz.

Sihirdar Okulu güncel çalışan bir sitedir. Yani oyunla ilgili var olan bütün değişiklikleri anında görüntüleyebilir, özellikle yama notları hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Her gün farklı stratejilerin döndüğü ve çok farklı rakiplerin karşılaştığı oyunda bilgi sahibi olmak sizi rakiplerinizin bir adım önüne geçirecek, şampiyon seçimi ve yasaklama aşamalarında size avantaj sağlayacaktır. Özellikle de yeni çıkacak şampiyonlar hakkında da bilgi veren sitemiz sizlere her zaman bilgiyi eğlenceli bir şekilde ulaştırmayı hedefliyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir