Bayan makyaj trendleri ile harika bir görünüm yakalayabilirsiniz. Makyaj yapmayı seviyoruz ancak cildimize zarar verebiliyor. Sadece makyaj yapmanın cilde zarar verdiği düşüncesi ise yanlış. Makyaj doğru ürünler kullanıldığı sürece cilt sağlığını bozmaz. Ancak bu ürünlerin cildimizde uzun süre kalmaması oldukça önemli. Özellikle tenimize uyguladığımız pudralar gözenekleri tıkıyor ve gözenek genişlemesine sebep oluyor. Bunun önüne geçmek için kesinlikle makyajın derin temizlenmesi gerekiyor.

Makyaj Temizlenmezse Cilt Kusurları Ortaya Çıkar

Kadın makyaj tercihlerini farklı teknikler ile uygulayabilirsiniz. Makyaj yaptıktan sonra ise temizlemek zor geliyor. Makyaj yapmak için saatlerce uğraşsak bile temizlemek için 10 dakikaya sabredemiyoruz. Ancak makyaj yaptıktan sonra temizlenmemesi cilde oldukça zarar veriyor. Teninizde gözle görülür bir gözenek genişlemesi fark edebilir ya da sivilce sorunu yaşayabilirsiniz. Ancak makyajın fark edemediğiniz zararları da olabilir.

Göz makyajı yaparken mutlaka gözlerimiz için de kapatıcı kullanıyoruz. Göz makyajından önce kullandığınız ürünlerin derinlemesine temizlenmesi oldukça önemlidir. Temizlemediğiniz zaman kısa sürede zararını görmesenize de göz altlarınızda kalan makyaj ürünleri göz morluklarına sebep olabilir. Aynı zamanda gözleriniz kuruyabilir ve sağlık sorunları yaşayabilirsiniz.

Ruj temizlenmediği zaman zarar vermiyor diye düşünüyor olabilirsiniz. Ya da bir peçete ile ruju sildikten sonra temizlendiğini düşünüyor olabilirsiniz. Ancak rujun tam temizlenmemesi dudaklarınızın kurumasına ve çatlamasına sebep olabilir.

Makyaj Temizleme Ürünlerine Dikkat Edin

Bayan tercihleri genel olarak doğal makyaj temizleme ürünleri. Makyaj temizleme ürünlerinin hepsi aynı etkiyi göstermiyor. Bu nedenle doğru ürünler tercih etmeniz oldukça önemli. Makyaj temizlemem ürünlerini yüzeysel kullanmamaya özen gösterin. Pamuk ile makyaj temizleme ürünlerini kullandığınız zaman derin bir etki yaratmaz. Mutlaka jel ya da peeling gibi ürünler ile cildinize masaj yapın ve makyajınızı öyle temizleyin. Makyaj temizleme ürünleri seçerken de cildinize uygun ürünler tercih edin. Hassas bir cildiniz varsa mutlaka bir uzmandan görüş alın ya da kullanıcı yorumlarını okuyun.

Mutlaka Yüzünüzü Yıkayın

Makyaj temizlemek için yüzünüzü yıkamanız oldukça önemli. Teninize uyguladığınız makyaj ürünleri gözeneklerinize doluyor ve bir süre sonra gözeneklerin tıkanmasına sebep oluyor. Zamanla kirli bir cilt görünümüne sebep olabiliyor. Yüzünüzü mutlaka yıkayın ve düzenli olarak bakım ürünleri ile temizlenmesini sağlayın.

 

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir