Tamamen Türk yapımı olan ve bir uzay strateji oyunu olarak oldukça başarılı olan OGame, profesyonel oyuncu kitlesi sayesinde oldukça yüksek başarılara imza atıyor. Üstelik sade ve kullanışlı olan arayüzü sayesinde gerçekten çözmesi çocuk oyuncağı fakat gelişmesi biraz emek istiyor.

Klasik arayüz ogame standartları ile gelişmekte olan bu uzay oyunu genç, yaşlı her kesimden insanın ilgi odağı olmuş durumda. Çünkü basit kontrol mekanizması ve kolay yönlendirmeleri yanısıra bir de tamamen Türkçe olan dil alt yapısı sayesinde oldukça büyük bir kitleyi elinde tutmayı başarmış durumda. 2002 Senesinde kurulan bu yerli OGame oyun, tam 17 senedir başarılarına başarı katarak bu günlere geldi. Ve 2019 yılındaki güncel rakamlar ile tamamen profesyonel bir kitleye sahip olduğu açıkça belli oluyor. Bu profesyonel oyuncu kitlesi oluşana kadar bunca zaman ve birçok sistem güncellemesi gerçekleşti. Özellikle adaletli ve bilgili yönetici kadrosu olması ve bu kadronun her zaman adil kararlar verip hem oyunu, hem oyuncuyu, hem de oyunu yeni öğrenenlerin hevesini besleyen adımlar atması bu kitlenin oluşmasında en büyük gelişimi sağlamıştır.

ogameOGame oyunların arasında belki de en hızlı sisteme sahip olan bu hızlı ogame uzay strateji oyunu içinde oyunu öğrenmemek ve bağımlısı olmamak pek de mümkün değil. Yüzlerce, hatta binlerce farklı strateji ile farklı sonuçlara ulaşabileceğiniz bu ogame oyunda hataya yer yok. Çünkü tamamen hatasız olması için geliştirilen bu ogame uzay oyunu, uzun yıllar boyunca yer aldığı yayım hayatında en başarılı ve en popüler tarayıcı oyunu olmayı başardı. Bu başarının en büyük kaynağı ise yönetici kadrosunun kalitesi ve tamamen profesyonel şekilde oyuna kendilerini adayan oyuncuları. Bu uzay oyunu sakinleri her zaman için gerekli olan hayat enerjilerini bu oyunda bulmayı her seferinde başarıyorlar.

Fakat bu yanlış anlaşılmasın. Çünkü bu bağımlılıktan kasıt tatlı bir internet aktivitesi olarak anlaşılmalıdır. Gelişimin sınırsız, büyüklüğün limitsiz ve stratejinin sonsuz olduğu bu oyunda vakit geçirmek oldukça kendine bağlayıcı bir hal alıyor. Böyle özgür bir tarayıcı oyununda hem hatasız, hem hızlı ogame oynamak zihin kanallarını da stratejik hedefler oluştururken geliştiriyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir