Bu iki bilgisayar markası da fiyat ve performans anlamında oyuncular tarafından tam not alıyor. Tabi ki normal oyuncu bilgisayarlarına göre kat kat pahalılar ama içlerindeki donanım bunu gerektiriyor. İçlerinde günlük kullanım bilgisayarlardaki ekran kartlarından 4 veya 5 kat daha iyi ekran kartlarına sahipler. Aynı şekilde diğer donanımlarda bu şekilde normal bilgisayarların çok çok üzerinde olmaktadır. Ama söz konusu Monster Bilgisayar mı MSI mı? Olduğunda bunlar arasında karar vermek çoğu zaman zor olabiliyor.

MSI Artı Yönleri

MSI firmanın bilinen ismi aslında firmanın tam adının kısaltılmış halidir. Firmanın tam ismi Micro-Star International’dır. Ama oyuncular arasında genel olarak MSI adında biliniyor ve bu şekilde ün kazanmıştır. 1986 yılında kurulmuştur. Kurulduğu ilk zamanlar sadece ana kart ve ekran kartı üretmekteydi. Şuan ise en popüler olduğu alan oyun bilgisayarları üretimi alanıdır. MSI firmasının oyuncular tarafından en iyi bilinen serisi Gaming serisidir. MSI şuan için oyunculara sunduğu en pahalı bilgisayar MSI WT72 6QM-859TR adlı bilgisayardır. Fiyatı ise 21.000,00 TL’den başlamaktadır. MSI artı yönleri olarak tecrübe ve bilinilirliği sayabiliriz.

Monster Artı Yönleri

Monster bilgisayar hakkında bahsedeceğimiz en önemli nokta Türkiye çıkışlı bir firma olmasıdır. Türkçe kelime anlamı Canavar anlamına gelen Monster bilgisayarları adından da anlaşılacağı gibi oldukça kaliteli ve oyun performansı oldukça seri olan bilgisayarlar üretmektedir. Oyun bilgisayarlarına yepyeni bir tarz getirdiği konusunda herkes fikir birliğine varmıştır.

Monster aslında sadece oyun bilgisayarları üretmiyor. Oyun ve İş serisi olmak üzere 2 farklı bilgisayar üretiyorlar. Tabi bizi ilgilendiren kısmı ise oyun bilgisayarları. Bir MSI bilgisayar almaya kalkarsanız maalesef ödediğiniz paranın içinde markanın isim parası da yer alıyor. Çünkü bu tür büyük isim yapmış firmalar bunu kullanarak çok yüksek kar marjları ile fiyatları çok yüksek tutabiliyorlar. Monster artı yönü ise kalitesine göre oldukça uygun olan fiyatıdır.

 

İçindekiler

Etiketler: ,
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir