Bilgisayar teknolojisi hayatımızın her evresinde karşımıza çıkmaktadır. Eskiden yavaş ve daha maliyetli işlemler, teknolojinin hayatımıza entegre olması sayesinde daha pratik bir hal aldı. Teknolojinin bir diğer avantajı da, sürekli maliyetleri düşürecek şekilde ilerleme sağlamasıdır. Birçok farklı sektör, bünyesinde her bir çalışanına bilgisayar verecek şekilde dizayn edilmektedir. Böyle olunca maliyet aşırı şekilde artmıştır. Bilgisayar üretici firmaları, şirketlerin bu durumunu görmüş ve maliyeti en aza indirecek çalışmaları sürdürmüştür.

NComputing L300 Nedir?

Ar-Ge çalışmaları ilerlediğinde, bilgisayar üreticileri birden fazla bilgisayar üzerinden değil; tek bir bilgisayar üzerinden kullanım yapılması gerektiğine karar verdiler. Bu sayede çalışmalar tek bir cihazın gücünü arttırma ve bunu paylaşma yoluna geçti. Uzun süren çalışmalar sonrasında, bilgisayarın kullanılmaya gücünün diğer bilgisayarlarla paylaşılacağı ve bu sayede şirketlerin yeni bilgisayar alımından kurtulacağı bir sistem geliştirildi. NComputing sistemi; L, U ve X serilerinde erişim cihazı çıkartarak, eş zamanlı olarak tek bir bilgisayardan birden fazla kullanıcının bağımsız çalışmasını sağladı. Böylece her bir kullanıcı ana merkez kullanıcıya bağlı olmadan bilgisayarda işlem yapabilecek hale geldi ve bu da verimi arttırdı. Network tabanlı bir erişim cihazı olduğu için UXP protokolünü kullanması gerekir.

NComputing L300 Ne İşe Yarar?

Yeni bir bilgisayar almanın oldukça maliyetli olduğu bir dönemde, NComputing L300 modelleri masrafları anında yarı yarıya düşürecektir. Sadece paylaşım yapan bilgisayarın bakıma ihtiyacı olacağı için diğer bilgisayarlar herhangi bir ekstra maliyet getirmez. Az güç üretmeye yardımcı olur, herhangi bir şekilde ses çıkartmaz ve daha az ısı üretir.

NComputing L300 Serisinin Özellikleri Nelerdir?

Serideki paylaşım sayısı en fazla 30 kullanıcı ile sınırlandırılmıştır. Eğer sanal destek alınırsa bu sayı 60 ve 90 civarına çıkabilir. Maliyet açısından avantaj sağlar. Kurulum ve bakım aşamaları oldukça kolay ve güvenlidir. Linux ve Windows işletim altyapılarını desteklemektedir. Tam ekrana yayılacak şekilde multimedya desteği bulunur. Uzak mesafeden bile ana bilgisayara erişim imkanı verir. Dizaynı estetik ve küçük bir görüntüye sahiptir. Bu yüzden oldukça hafif ve tamamen sessizdir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir