Yeni nesil ev teknolojileriyle birlikte artık ev işleri hem daha kolay hem de daha eğlenceli hale geliyor. Yaşam alanlarına modern çağın rahatlık ve konforunu getiren elektronik ürünlerden birisi de yeni nesil ocaklardır. Eski usul ocak sistemlerini yeni nesil teknolojiyle bir araya getiren ocaklar, tüm pişirme işlemleri en kolay şekilde yapabilmeye yardımcı oluyor. Pratik şekilde ocağın yakılabilmesi ve genel kullanım gerçekleştirilebilmesine yardımcı olan yeni nesil ocakların kullanımında çeşitli sorunlarla da karşı karşıya kalınabiliyor. Gelişmiş teknolojiye sahip olsa da yeni nesil ocakların kullanımında yapılan hatalar veya çevresel faktörlere bağlı olarak arızalar oluşabiliyor. Acıbadem Arçelik Servisi uzman teknikerleri ocaklardaki teknik sorunlar için hızlı çözümler sağlayabiliyor.

Ocak Çakmağının Sürekli Çakması Sorunu Nedenleri

Ocağın kullanımı sırasında karşılaşılabilecek en yaygın sorunlardan birisi de çakmağın sürekli çakması sorunudur. Yeni nesil ocaklarda harici bir çakmağa gerek olmadan ocağı yakabilmeye yardımcı olan kendinden çakmağı bulunmaktadır. Bu şekilde ateşleme işlemi çok daha güvenli ve çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Ocağın çakmağının sürekli çakmasının temel nedenlerinden birisi de ıslak kalmış olmasıdır. Özellikle ocak çok yakın bir zaman içerisinde temizlenmiş olması bu sorunun ortaya çıkmasındaki en temel nedenlerden birisidir. Yeni nesil çakmaklı ocaklarla ilgili olarak Sultanbeyli Arçelik Servisi merkezine gelen arıza bildirimlerinin en yaygın nedenlerinin başında bu husus gelmektedir. Ocağın yakın zamanda temizlenmiş olmasına bağlı ıslak olması sürekli çakmasına neden olmaktadır. Bununla birlikte ocakta pişirirken taşan süt, çay ve yemek gibi unsurlarda çakmağa kaçmış olabilir. Bu nedenle de ıslak olabilir. Bir diğer olasılık ile ocak çakmağının teknik bir arızaya maruz kalmış olmasıdır.

Ocak Çakmağının Sürekli Çakmasının Engellenmesi

Ocak çakmağının ıslak olmasından dolayı sürekli çakması sorunu kolayca çözüme kavuşturulabilir. Bulgurlu Arçelik Servisi merkezine başvuruda bulunmadan evvel pratik bir şekilde çakmak yerinden çıkartılarak, kurutulmasıyla çözüm sağlanabilir. Ancak sorun çakmağın ıslanmış olmasından kaynaklı değil ise teknik arıza söz konusudur. Ocak çakmağının yay veya ateşleme sisteminin arızalanmış olması mümkün olabilir. Bu olasılıklar yerinde servis müdahalesi ile kontrol edilerek, gerekli olan onarım veya parça değişim işlemleri ile çözüm sağlanmaktadır.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir