Dünyanın en çok kullanılan canlı yayın uygulaması Periscope ülkemizde de yoğun olarak kullanılan popüler bir uygulama. Başta hesap silme taleplerini e-mail veya talep formuyla kendi inisiyatiflerine bırakan Periscope artık istediğiniz zaman kolayca hesap silmenize olanak tanıyor. Peki Periscope hesabı nasıl silinir? Bunun cevabını öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin ve rahatlıkla Periscope hesabınızı kalıcı olarak silin.

Öncelikle Periscope hesap silme işlemini gerçekleştirdikten sonra hesabınıza giriş yapmamanız gerektiğini belirtmekte fayda var. Eğer hesap silme işleminden kısa bir süre sonra Periscope hesap bilgilerinizle giriş yaparsanız hesabınız tekrar aktif olur hesap silme işlemi iptal olur.

Periscope Hesabı Silme Nasıl Yapılır? (Resimli)

Telefonunuzdan Periscope uygulamasını açın.

Periscope uygulamasının sağ üst kısmında bulunan Profil sekmesine dokunun.

Açılan ekrandan Ayarlar seçeneğine dokunun.

Ekranın en alt kısmında bulunan Hesabı Devre Dışı Bırak seçeneğini seçin ve açılan uyarı penceresinde Devre Dışı Bırak seçeneğine dokunun.

Yukarıdaki adımları takip ederek Periscope hesabınızı kolaylıkla devre dışı bırakabilirsiniz. Tekrar belirtmek gerekirse hesabınızın kalıcı olarak silinmesi için uzun bir süre Periscope hesabınıza girmemeniz gerekiyor.

Periscope Hesabı Dondurma Nasıl Yapılır?

Periscope hesap dondurma seçeneği yok fakat hesap silme işlemini aynen uygulayarak hesabınızı devre dışı bırakabilir yani dondurabilirsiniz. Geçici bir süre için Periscope hesabınızı devre dışı bırakmak istiyorsanız hesabı devre dışı bırakmak mantıklı olacaktır. Yalnız bu sürenin çok uzun olmamasına dikkat etmelisiniz çünkü uzun bir süre sonra hesabınıza giriş yapmaya çalışınca hesabınızın silinmiş olduğuyla karşılaşabilirsiniz.

Periscope Hesabımı Devre Dışı Bırakırsam Bilgilerim Silinir mi?

Hayır geçici bir süreyle hesabınızı devre bıraktıktan sonra hesabınıza giriş yapmanız halinde hiçbir bilginiz silinmez. Tüm bilgileriniz son bıraktığınız gibi durur.

Periscope hesabı silme konusunda problem yaşıyorsanız yorum kısmından belirtin beraber çözüm yolları üretelim.

Etiketler:
Benzer Yazılar

2 Comments

  1. hesabımın silinmesini istiyorum acılen

  2. Merhaba Periscope u eskiden kullanıyordum fakat şimdi silinmesini istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir