PES 2018 birçok oyun moduna sahip olarak karşımıza çıktı. Yeni oyun içi özelliklere ek olarak daha fazla lisanslı oyuncu ve takımın da yer aldığını gördük. Yer alan yeni mod’lar ve oynama aşamasındaki özelleştirmeler de dikkat çekenler arasındadır. PES 18’de rakiplerinize karşı üstünlük kurmak istiyorsanız bu belirttiklerimizi mutlaka denemeniz gerekiyor.

1-Sadece en iyi takımları seçerek oynamayın

Barcelona, Real Madrid ya da Paris Saint-Germen, bir turnuvaya başlandığı zaman herkesin dilinde bu takımların yer aldığını görüyoruz. Her zaman en iyi oyuncu ve takımları seçtiğiniz zaman sadece bir yere kadar gelişim gösterirsiniz.

2-Rastgele seçim modunu kullanın.

Bu modu kullanarak maçlara çıktığınız takdirde farklı taktik ve formasyonlar öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda oyun çeşitliliğinizde artış görülecektir. İlk maçları oynadığınız sırada pişman olma ihtimaliniz var. Fakat sonrasında futbolcuların daha önce hiç denemediğiniz takım ve mevkilerde başarılı olduğunu görebilirsiniz.

3-Püf noktaları öğrenmeye çalışın.

PES 2018 sahip olduğu yapısı gereğiyle bütün küçük numaralara açıktır. Örneğin kanatlardan içeriye doğru hızlı bir şekilde ilerleyebilirsiniz. Eğer oyunun bütün taktik ve küçük noktalarını bilirseniz başarı kaçınılmaz olacaktı.

4-Duran topları lehinize çevirin

Oyunun bu serisinde duran toplarda oyuncuların lehine olacak şekilde bir değişime gidildi. Kısacası artık serbest vuruşlardan rahatlıkla gol atabilirsiniz. Aynı zamanda top kaleye doğru ilerlediği sırada isterseniz kameranın açısını değiştirerek daha net bir şekilde görebilirsiniz.

Etiketler: ,
Benzer Yazılar

1 Comment

  1. Teşekkür ederim güzel ve faydalı oyun bilgisi olmuş rakiplerimi artık bu şekilde yenecem 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir