Futbol kültürümüzü daha dinç tutan, taraftar olmanın dışında fiziksel olarak oynamakta güçlük çektiğimiz zaman bize büyük bir artı katan futbol oyunlarının yıllar geçtikçe gelişmesi ile birlikte kendimizi gerçek dünyada hissedebiliyoruz. Yılların vazgeçilmezleri arasında yer alan PES serisinin yeni sürümü ve sistem gereksinimlerine bakacağız. PES 2020 Sistem gereksinimlerinin yanı sıra çıkış tarihi, fiyatı ve diğer konularda bilgi vermeye çalışacağız.

PES 2020 Sistem Gereksinimleri

Ortaya çıkan her yeni sürüm, eski sistem özelliklerini katlamasından dolayı mevcut cihazlarımızda oyunu oynayıp oynayamayacağımız konusunda tereddüt de artıyor. Bu yüzden genellikle oyun severler satın alımdan önce cihazlarının buna müsait olup olmadığını öğrenir. Maksimum seviyelerde olmasa da ortaya veya düşük seviyelerde oynamayı kabul edenler için PES 2020 sistem gereksinimlerini detaylı olarak aktarmaya çalışacağız. Oyun için minimum sistem gereksinimlerine bakalım.

İşletim Sistemi bakımından minimum Windows 7 olmak üzere üst sürüm işletim sistemlerini kabul etmektedir. Windows 7, 8 ve 10 sürümlerinde sorunsuz bir şekilde oyun oynayabilirsiniz.

İşlemci bakımından AMD ve Intel olmak üzere iki farklı hususta değerlendirmek gerekecek. AMD markası üzerinden AMD Phenom II X4 965 işlemcisine sahip olmanız gerekiyor. Intel markası olarak düşündüğümüzde ise Intel Core i3-2100 ve üstü sizin için yeterli olacaktır.

Bellek yani RAM konusunda minimum 4 GB RAM olması gerekiyor. Bu konuda biraz taviz söz konusu fakat tavsiyemiz 4 GB RAM ‘dan aşağı bir cihazınız var ise bu oyunu satın almamalısınız. PES 2020 Sistem Gereksinimleri PC özelliğinde önceliğiniz işlemci ve RAM olmalı.

Ekran kartı bakımından minimum olarak GTX 660 / Radeon HD 7850 ürünlerine sahip olmanız gerekir. Bu ayarda diğer ekran kartlarını da kullanmanız mümkün. Depolama alanı olarak da minimum 50 GB talep ediliyor. Bu durumu düzeltecek, engelleyecek çok fazla alternatifiniz yok.

PES 2020 Çıkış Tarihi

Oyunun demosu 30 Temmuz 2019’da piyasaya çıkacağı gibi tam sürümü ise 10 Eylül 2019 gözüküyor. Fakat değişiklik gösterebilir. Bu hususta PES 2020 Çıkış tarihi için eylülün ikinci haftasını öne sürebiliriz.

PES 2020 Fiyatı

Standart versiyonu için 199 TL belirlenirken Legend Edition 299 TL olarak piyasaya sürülecektir.

Kaynak: https://bordoklavyeli.net

Etiketler: , ,
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir