BMI İşletme Okulları tarafından verilen proje yönetimi (PMP Uyumlu) sertifika programı eğitimi, global yaklaşımda önemli bir yer alan ‘Project Management Institute’ metodolojisi ile, proje yönetimi, yaklaşımı ve projelerde başarılı olma yolunda ilerlemeler için, BMI İşletme Okulları tarafından özel olarak hazırlanmıştır. Program, kullanıcının bulunduğu veya bulunmayı düşündüğü projeleri, daha başarılı ve daha kaliteli yapabilmek için hazırlanmıştır.

Program, hangi kurum tarafından verilmektedir?

Proje yönetimi sertifika programı, BMI İşletme Okulları tarafından, profesyonel organizasyonlar ile verilmektedir. Eğitimlerin, eğitim alan kişiler için faydasının artırılması için, özel ortamlar kurulmuştur. Kurulan bu ortamlarda, edineceğiniz bilgileri test edip kendinizi deneyebileceksiniz. Aynı zamanda tecrübe ve deneyim kazanmış olacaksınız. Bu ortamlar ve çalışmalar, tamamen BMI İşletme Okulları tarafından hazırlanmıştır.

Programın amaçları nelerdir?

Proje yönetimi için hazırlanan bu programın bir çok amacı vardır. Amaçların ortak özelliği, programa katılan kişilerin projelerinin veya katıldıkları projelerin başarılı ve kaliteli olmasıdır. Programdaki eğitimlerin amaçları, projelerin başarılı olması için yapılması gerekenleri yapabilmelerini, proje yönetimi alanında ilerlemek isteyen kişilerin konuları en verimli şekilde aktarmalarını ve PMI tarafından hazırlanan PMP (Project Management Professional) sınavını geçebilmelerini sağlamaktır.

Eğitimi almak için gerekli unsurlar nelerdir?

Eğitimi alabilmek için özel bir unsura veya bilgilere sahip olmanıza gerek yoktur. Fakat bilgi düzeyiniz ne kadar ileriyse, aldığınız eğitimleri o kadar iyi pekiştireceksiniz.

Eğitim tarihleri ve eğitimin verileceği ortam hakkında bilgiler;

Proje yönetimi sertifika programı eğitimleri, online ortamda, 6 gün boyunca(Cumartesi-Pazar günleri) günde 6 saat verilecektir. Eğitimlerin daha sağlıklı ve kaliteli verilmesi için, BMI İşletme okulları tarafından hazırlanan özel ortamlarda eğitim göreceksiniz.

Eğitimin amaçları nelerdir?

Eğitimin en temel amaçları şunlardır;
-Proje yönetimi konularına hakim olmanızı sağlamak,
-PMP Sınavı için yeterli bilgilere sahip olmanızı sağlamak,
-PMP Sınavı için yeterli deneyimlere, testlere ve gerekli bilgilere sahip olmanızı sağlamak,
-Vurgulanması gereken terimler, konseptler, karşılaştırmalar ve genel metodoloji yaklaşımında bilgiye sahip olmanızı sağlamak.

Eğitimin sonuçları nelerdir?

Proje yönetimi sertifika programı eğitimlerinde, online ortamda, profesyonel şekilde eğitim göreceksiniz. Bu eğitimlerin yanı sıra, deneme testleri, örnek sorular ve sorunlar ve gerekli bilgi setleri sayesinde eğitimleri daha iyi pekiştireceksiniz. Pekiştirdiğiniz bu bilgileri, deneme sınavlarında test edeceksiniz. Bilgi düzeyinize göre eğitim setlerinden faydalanacaksınız. İlerleyişinizi ve eğitim kapasitenizi rahatça takip edeceksiniz. Sahip olacağınız unsurlar, tamamen sizin için profesyonel sonuçlar olacaktır. Aynı zamanda bu sonuçlar, PMP Sınavı’nı kazanmanız için uygun görülen sonuçlardır. Eğitim sonucunda ise sahip olacağınız unsurlar şunlardır;

-Proje yönetimi konularına hakim olacaksınız.
-PMP Sınavı için yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olacaksınız.
-Konseptler, karşılaştırmalar ve genel metodoloji yaklaşımında bilgi sahibi olacaksınız.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir