22 Haziran 2018 günü gelen güncelleme ile birlikte yeni harita artık resmi sunucularda yerini aldı. Sanhok isminin verildiği 4×4’lük, diğer haritalara göre daha küçük bir alandan oluşan map ile birlikte yeni silahları da gördük. Bu yazımızda sizlere PUBG Sanhok Haritası en iyi loot yerlerini anlatmaya çalışacağız.

Camp Alpha

Oynadığımız onlarca oyundan sonra Camp Alpha’da oldukça iyi loot olduğunu gördük. Genelde DUO’da en az 5-6 takımın, SQUAD’ta ise 3-4 takımın kesinlikle atladığı bir yer. Squad girildiği zaman hemen hemen tüm oyuncuların 2 set ve sağlam silahlar ile çıktığını görebiliyoruz. Ayrıca alana yakın yerlerde araçlar da mevcut. Daralmaya rahatlıkla gidebilirsiniz. Hafif dağınık olmasından dolayı eşya toplamanız biraz yavaş olabilir. Tavsiyemiz ilk baş rakiplerinizi saf dışı bırakmanız yönünde.

Boot Camp

PUBG En iyi loot yerleri arasında gelen Boot Camp, eski haritalardaki Pecado ve School kadar talep gören bir yer. Isı haritasından da göreceğiniz üzere kırmızıya dönmüş nadir yerlerden birisi. Çok fazla oyuncunun atladığı bu kısım hızlı oyun sevenlerin adresi. Haritanın ortasında yer almasından dolayı da daralma bölgesine ahatlıkla gidebilirsiniz.

Paradise Resort

Bana kalırsa yapısı ve loot çeşitliliği bakımından Miramar (Çöl) haritasındaki Haciendo del Patron kadar sağlam bir bölge. Tercih eden oyuncu sayısı da diğer bölgelere göre fazla. Genelde 3-4 takımın indiğini görebilirsiniz.

Kampong

Uçak yörüngesinden alakasız bir yerde Kampong’un olduğunu gördüyseniz hemen yola atlayın ve bulduğunuz araçla oraya gidin. Özellikle 1 squadı rahatlıkla dolduracak kadar loot bulunduğunu söylememiz mümkün. Limanında tekne bulmanız, çevresinde bulunan 3 noktada araç bulmanız mümkün. Ayrıca yakın kısımlarında bulunan Lakawi’ye de daralmayı düşünerek gidebilirsiniz.

Pai Nan

İki adayı birbirine bağlayan nadir bir bölge konumundaki Nai Nan yeşil bir ısı haritasına sahip olsa da genellikle sağlam lootların olduğunu görüyoruz. Çevresinde pek çok noktada araç bulmanız mümkün.

Ruins

Isı haritasına da bakacak olursanız kırmızılığın en net olduğu bölge Ruins. Büyük bir yapının içine girip biraz labirentler ile uğraşarak loot bölgesine ulaşabilirsiniz. Kesinlikle sizi tatmin edecek eşyalar mevcut. Özellikle silah bakımından rahatlıkla sizi memnun edecektir.

Sahmee

Haritanın sol alt kısmında bulunan Sahme de genellikle çevreyi dolaşıp eşya toplamak istemeyen, atladıkları yerde kendilerine yetecek loota ulaşmayı düşünenlerin yeri. Çok fazla yapı olmasından dolayı ısı haritasında öne çıkan bir bölge.

Haritanın güncellemeyle ilk geldiği zamanlar olduğu için mi bilinmez, yerden çok fazla 5.56 mermiye sahip AR ve KNT bulabilirsiniz. Girdiğimiz her oyunda M4, M16, Mini ve QBZ silahlarını çok fazla görüyoruz.

Aksiyon sevenler yukarıda belirttiğimiz alanları tercih edebilir, genelde birden fazla takımın ve oyuncunun atladığı bölgeler.

Safe oynamayı sevenler ise haritanın küçük küçük alanlarına atlayabilir. Eski haritalara göre daha fazla loot var. Zaten harita küçük, tüm oyunculara yetecek kadar silah yerleştirilmiş.

Etiketler:
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir