21 Haziran 2018 günü PUBG’de yapılan güncelleme ile birlikte Sanhok isimli yeni harita oyuna eklendi. Ayrıca bu haritayı kapsayan birkaç ekstra özellik de bulunuyor. Özellikle oyuna eklenen QBZ95 isimli AR, sizi tatmin edecek. Bu başlığımızda PUBG Yeni Güncellemesi ile Gelen Silah olan QBZ‘den bahsedeceğiz.

QBZ95 Nedir?

Bir silah çeşidi olan QBZ95, PUBG’nin yeni oyuncağı konumunda. 5.56 mermi ile oynanan ve 30 mermi kapasitesi bulunan silaha uzatılmış şarjör taktığınızda 40 mermiye ulaşmaktadır. 3 eklenti alanı bulunan silahta silah ucu, kabza ve şarjör eklentileri yerleştirebiliyorsunuz. Zoom konusunda da M4’ten farkı yok diyebiliriz.

SCAR-L Gitti QBZ95 Geldi!

Yeni haritaya gelen bu silah ile birlikte siz de eğer Sanhok’ta oynamışsanız SCAR-L silahını görememiş olabilirsiniz. Çünkü bu haritada o silah kaldırıldı. Yerine QBZ geldi diyebiliriz. M4 ile AUG arasında bir hıza sahip olan silah şu an için insanların o mapte kullandığı en önemli weaponlardan birisi.

Çakma AUG Diyebilir miyiz?

Oynadığım birkaç oyundan sonra söyleyebilirim ki evet bu silah PUBG için bir nevi çakma AUG. Sekme hızı ve mermi atma hızını, kullandığı mermi türünü düşündüğümüzde AUG hissini alıyorsunuz. Tabi hala DROP’tan düşen o silahın seviyesine gelmiş değil. Fakat yine de M4’ün üstünde tutulabilecek bir eşya.

QBZ95 vs. M416

Şu an aynı türde sayılabilecek olan bu iki silah arasında bir kıyas yapmakta fayda var. Youtube üzerinde yayın yapan ThesaurusPG isimli kanal tarafından paylaşılan video size yol gösterecektir.

 

Etiketler:
Benzer Yazılar

3 Comments

  1. Bence çakma aug değil çakma famas 😀 ama m4’ten iyi bir silah değil maalesef ben m4ü tercih ediyorum hala kontrolüm daha iyi alışamadım hiç

  2. Yeni Gelen silah pek hoşuma gitmedi çok zor kontrol ediliyor m416 kat kat daha iyidir.

  3. Bence Bu Silah Efsane Tabiki Acemiler İçin Kötü Olabilir Ama Oyunu Profesyonel Bir Şekilde Oynayanlar için Çok İyi. Yeni Gelen Map İse Tek Bir Sıkıntı Var map te Çok Çim Kullanılmış Bazı oyunu oynayan kullanıcıların telefonlarının Hafızası Düşük İse Oyun Kasabilir İphone olanlar rahat rahat oynayabilirler.. Teşekkürler Sizin yazınız efsane olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir