PUBG’de Solo Oyunda kazanmak için önce tuşları sizin alıştığınız şekilde ayarlamanız oyunu oynarken rahat ve hızlı hareket etmeniz adına iyi olacaktır. Oyun içerisinde tercih edeceğiniz silahlar çok önemlidir. Bunu nedeni ise bulunduğunuz bölgeye göre silahların etkisinin ve menzilinin farklılık göstermesidir. Hangi silahta raht ediyorsanız onu seçin.

Uçaktan atlarken mümkün olduğunca kalabalık yerler yerine tek başınıza olabileceğiniz yerlere inmeye çalışın. Serbest düşütse ise vücudunuzun pozisyonun iyi ayarlayın. Dikine dalış yaparsanız ani düşersiniz oda ineceğiniz yere seçememenize ve kalabalık yerlere inmenize sebep olmaktadır.

İlerleyen Seviyelerde Yapılması Gerekenler

Eşya toplarken olabildikçe hızlı olmalısınız. En önemli eşya iyi bir silah durumundadır. Bu yüzden iyi bir silah edinmek en öncelikli amacınız olmalıdır. Arabalar çok ses yaptığı ve düşmanlar tarafından çabuk fark edildiği için tercih edilmemesi daha doğru olmaktadır. PUBG’de Solo Oyunda bölüm tavsiyeleri bunlardır.

Stratejik Tavsiyeler

Burada en önemli olan nokta bol bol düşmen öldürmek değildir. Aksine hayatta kalıp ilerleyebilmek ana hedefiniz olmalıdır. Oyun boyunca halkayı sürekli kovalamak yerine merkezde olup hareket etmek size her zaman avantaj kazandıracaktır. Sis bombalarını doğru anda ve doğru yerde kullanırsanız hayatta kalma sansınız daha da artacaktır.

Uçaktan atılan kutular peşinde koşarken birçok defa çatışmanın ortasında kalınmakta ve ölünmektedir. Bundan dolayı kutuları çok gerekmedikçe peşinden gitmeyin. Zorunda kalmadık çatışmanda kaçının çok zorunlu hallerde ise çok fazla girişken çatışma stilleri uygulamayın. PUBG’de Solo Oyunda stratejik tavsiyeler bu şekildedir.

 

Etiketler: ,
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir