Samsung’un son yıllarda çıkardığı en kaliteli, en teknolojik televizyon modelleri serisinden biri olan Smart TV için kimi zaman detaylı bilgilere ihtiyacınız olabilir. Bu bilgiler de televizyon firması tarafından size pek sunulmaz. Bu yazımızda Samsung Akıllı TV Mac adresi öğrenme konusunda detaylı bilgi vereceğiz.

Samsung Smart TV MAC Adresi Nedir?

Genel olarak MAC tabirinden bahsetmekte fayda var. Çok detaylı, teknik bilgi vermek yerine en basit şekilde anlatmak gerekirse; cihazınızın başka cihazlar tarafından tanınması ve eşleşmesi konusunda yardımcı olan bir dizi karakterden oluşmaktadır. Mac adresi sayesinde, herhangi bir cihaz sizi daha rahat tanır ve tekrar tekrar kontrol etmesine gerek kalmaz. Samsung Smart TV Mac adresi için de aynısını söyleyebiliriz. Örneğin televizyonunuz ile herhangi bir bileşen Wi-Fi veya benzeri bir ağ üzerinden daha önce birbirine bağlandı. Ardından tekrar bağlanıldığında otomatik olarak kabul eder.

Samsung Akıllı TV MAC Adresi Öğrenme

Sırasıyla aşağıdaki işlemleri yapmanız yeterlidir:

  • Kumandayı elinize alın ve menüyü açın.
  • Ağ Ayarları seçeneğine tıklayın.
  • Alt seçeneklerde yer alan “Mac Adresi” bağlantısına tıklayın.
  • Karşınıza iki nokta ve ikili olacak şekilde sayılardan oluşan bir dizi karakter verecektir.
  • Bu karakter sizin MAC adresinizdir.

 

Benzer Yazılar

1 Comment

  1. Samsung smart TV mac adresini bulamadım ip adresi var DNS adresi var ama mac adresini bir türlü bulamadım yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir