Snapchat’te video çekeceğiniz zaman video düğmesine basılı tutmanız gerekmektedir. Fakat birçok kişi için bu düğmeye uzun süre basmak sorun çıkarmaktadır. Özellikle kullanımları kısıtladığı için insanların rahatsız olduğunu söyleyebiliriz. Fakat isterseniz Snapchat kullandığınız sırada uzun süre video düğmesine basılı tutmanıza gerek kalmadan video kaydetme işlemi yapabilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek için takip etmeniz gereken adımlar şu şekildedir:

-İlk olarak telefonunuzda yer alan Ayarlar bölümüne gelmeniz gerekir.

-Burada Genel kısmını seçmelisiniz.

-Genel kısmında yer alan menüler arasından Erişebilirlik menüsünü seçmeniz gerekmektedir.

-Bu menünün altında Etkileşim menüsü yer almaktadır ve Etkileşim menüsünün altında ise AssistiveTouch özelliği yer alır. Bu özelliği açmalısınız. Bu özelliği açmanızla ekranınızın sağ köşesinde bir ikon belirir.

-Yeni Hareket Yarat alanına tıklamalısınız. Bu alana tıkladığınız zaman ekrana dokunun ve dilediğiniz uzunlukta parmağınızı hareket ettirmeye başlayın. Sonrasında ise bu işleminizi kaydedin.

-SnapChat programını açarak video kaydetme işlemi yapmadan önce ekranda yer alan yuvarlak ikona tıklamanız gerekmektedir.

-İkona tıkladığınız zaman açılan menülerin içerisinden Özel kısmına tıklamalısınız. Sonrasında ise daha önceden kaydetmiş olduğunuz ismi seçerek videonuzu kolay bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Belirttiğimiz bu adımları takip ettiğiniz takdirde SnapChat kullanırken uzun bir şekilde video düğmesine basılı tutmaktan kurtulmuş olursunuz. SnapChat’te yapabileceğiniz bu işlem özellikle sürekli video paylaşımı yapan kişilerin çok işine yaramaktadır.

Etiketler: ,
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir