Konsol oyunları oynamak, günümüzde oldukça tercih edilen aktivitelerden birisidir. Hem sanal gerçeklik, hem de oynama kalitesi olarak kullanıcıların dikkatini çekmeye çalışan konsol oyunları, kullanıcısına büyük keyif vermektedir. Fakat konsol oyunlarının atası kabul edilen PC oyunlarına ne oldu? PC oyunları artık sonu gelmiş ve çöpe atılmış bir birikim mi? Bunun cevabı elbette kocaman bir ‘HAYIR’ olacaktır. Oyun kültürünün klasik zamanını yansıtan PC oyunlarını oynama geleneği, elbette birçok kullanıcı tarafından hala tercih sebebidir. Bu sayede eğlenceli ve birlikte oynanabilen PC oyunları kendini güncellemiş ve teknolojinin ilerlemesinden payına düşeni almıştır.

Steam Hesabı Nedir?

Steam, şirket politikası olarak dijital bir dağıtım sağlayıcıdır. Bu sayede bünyesinde birçok oyuncu ve iletişim platformu bulunur. Oyunlar Steam üzerinden satın alınır ve indirilebilir, kurulum sonrasında rahatlıkla oynanabilir. PC oyunlarının MultiPlayer modlarında ve Co-Op seçeneklerinde tercih edilen en büyük alt yapıdır. Oyunları Steam üzerinden oynarken, herhangi bir şekilde donma veya kasma yaşamazsınız. Pek çok oyun şirketi de oyun lisans haklarını Steam şirketine vermiştir. Bu sayede Steam üzerinden birçok oyun satın alma imkanınız vardır. Ayrıca Steam bilgisayara çevrimiçi olarak ulaşım sağlamaktadır. Kullanım bakımından çok daha iyi bir performans altyapısı sağlar. Steam sayesinde korsan satışın önüne geçilir ve firmalar daha güvenli bir satış sürecini sağlamış olur. Kullanıcılar da basit ve ücretsiz bir şekilde Steam’a kayıt olur ve istedikleri oyunun ücretini ödeyerek, PC oyunu keyfini yaşamaya başlar. Ayrıca Steam’da size ve ödeme gücünüze bağlı olarak özel kampanyalar bulunmakta, oyun satın almanız için ilgi çekici teklifler yapılmaktadır.

Steam nasıl kullanılır?

Her şeyden önce Steam hesabı almak ücretsizdir. Steam kurmak için kendi resmi sitesinde bulunan ‘Download Steam’ butonuna tıklamanız gerekir. Program klasik yükleme aşamalarını içerdiği için sadece ‘Next’ tuşlarına basmanız, sizin için yeterli olacaktır. Dil seçimini gerçekleştirip, ‘Kurulumu Bitir’ butonuna onay vermeniz halinde, başarıyla Steam’i bilgisayarınıza kurmuş olacaksınız. Bu andan itibaren istediğiniz Steam oyununu hesabınıza indirebilir ve kolaylıkla oynamaya başlayabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir