Ülkemizde Steam kullanımı son 4 senede ciddi bir yükseliş sağladı. Bundaki temel sebep CS:GO, PUBG, ETC, DOTA gibi oyunların Steam üzerinden erişilebiliyor olması. Ayrıca bünyesinde milyonlarca oyunun bulunması ve değişik market özellikleri ile her gün aktif olarak kullanıdğımız bir platform haline geldi. Bu yazımızda sizlere steam indirme bitince bilgisayarı otomatik kapatma konusuna değineceğiz.

Steam İndirme Bitince Bilgisayarın Kapanması

Günümüzde piyasaya sürülen oyunların ciddi boyutları olduğu aşikar. Ülkemizde ise internet hızı hala yeterli seviyeye ulaşmadığı için bir oyunun inmesi için saatlerce hatta günlerce bekleyebiliyoruz. Bu hususta, gece yatmadan veya evden çıkmadan önce bilgisayarda indirmeyi açıp, işiniz bitene kadar download olayının da bitmesini temenni ediyoruz.

Fakat, indirme tamamlanınca bilgisayarın otomatik olarak kapanması taraftarı iseniz, size güzel bir haberimiz var. Aşağıda aktaracağımız işlemleri yapmanız dahilinde steam indirme bitince bilgisayar otomatik kapanıyor.

Otomatik Bilgisayarı Kapatma İçin Yapılması Gerekenler:

  • https://bitbucket.org/HellGate/steam-download-watcher/downloads/ buradan kullanacağımız programın son sürümünü indirin.
  • Ardından çalıştırın.
  • Steamde indirme işlemini başlatın.
  • O sırada program da otomatik olarak algılayacaktır.
  • Ardından hangi oyun olduğunu yeni indirdiğiniz programdan seçin.
  • Download işleminden sonra ne yapılmasını istediğinizi belirleyin. (Shut Down = bilgisayarı kapat.)

Bu işlemleri gerçekleştirmeniz dahilinde oyun veya programın inmesinin ardından bilgisayarınız kapanacaktır.

Etiketler: ,
Benzer Yazılar

2 Comments

  1. Ben indirdim orda iki tane seçenek var acctive birde ınsınete actıve öi yazması gerekiyor yoksa ınsınete biliyorum acctive olması lazım hangisi devreye sokuyor

  2. Uygulama inmiyor linkten

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir