Steam oyun platformu oyuncular için yıllardır sürekliliğiyle ve indirimleriyle bir vazgeçilmez oldu. Her gün onlarca oyunun yüklendiği bu uygulamada milyonlarca oyuncu istediği oyunlara kolaylıkla erişiyor. Sık sık yapılan indirimler sayesinde kendinizi bolca oyun alırken bulabileceğiniz için, Steam’de nasıl oyun iade edilir bilmenizde fayda var. Çünkü kimi zaman aldığımız oyun beklediğimiz gibi çıkmıyor, kimi zaman çok zor oluyor, kimi zamansa aldıktan sonra zaman bulamıyoruz ve iade etmek istiyoruz. İşte bu tip durumlar için Steam oyun iade konusunda bizim yanımızda. Üstelik Steam’de oyun iade etme işlemi oldukça basit ve çok kısa sürüyor!

Steam Oyun İade Kuralları

Ne yazık ki kütüphanemizde bulunan her oyunu iade edemiyoruz. Suistimal ihtimalini önlemek için Valve bazı önlemler almış ve kurallar koymuş. İlk ve en önemli kural iade etmek istediğiniz oyunu en geç 2 hafta önce almış olmanız gerekliliği. Eğer 2 hafta geçtiyse, ne yazık ki iade almanız mümkün değil. İkinci kural oyunu 2 saatten fazla oynamamış olmanız gereksinimi. Bu iki kurala uyan bir oyunu iade etmek istiyorsanız yapacağınız işlem oldukça kolay.

Steam’de Nasıl Oyun İade Edilir?

Uygulamayı açın. Kütüphane kısmında iade etmek istediğiniz oyuna tıklayın. Ekranın sağındaki bağlantılar kısmından Destek butonuna basın. Açılan yeni ekranda Beklediğim gibi değil butonuna tıklayın. Şimdi geriye sadece İade talep etmek istiyorum butonuna basmak kaldı.

İşte Steam’de oyun iade etme bu kadar kolay. Yukarıda belirttiğimiz kurallara uyan bütün satın alınmış oyunlarınızı bu şekilde iade edebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir