Birkaç sene önce başlayan ve günümüzde de hala güncelliği devam eden “tanıtım yazısı” konsepti, SEO için vazgeçilmezler arasında yer almaktadır. SEO Danışmanlarının büyük çoğunluğunun faydalandığı fakat alt yapıda farklı sistemler üzerinde kurguladığı tanıtım yazısı için en büyük sıkıntı, yazı yayınlanacak sitelerin seçimi ve ulaşılmasıdır. Bu yazımda sizlere tanıtım yazısı satın almak için ilk tercihim olan backlink.com.tr adresinden bahsetmek istiyorum.

Bir web sitesinde, sizin sitenizin tanıtımının yapılması veya bir içerik üzerinden sitenize link verilmesi durumuna tanıtım yazısı diyebiliriz. Örnek olarak şu an incelediğiniz yazıyı verebiliriz. Her ne kadar bu amaçla oluşturulmasa da yönlendirme, link verme ve bunu bir içerik üzerinden yapmak aslında gereklilikleri karşılıyor.

Burada dikkat edilmesi gereken hususlar, tanıtım yazısı alınacak sitenin kalitesi, size uygun olup olmaması ve güncel olmasıdır. Kalite hususunu Alexa değeri, DA-PA değeri ve günlük ziyaretçi sayısı üzerinden tespit edebilirsiniz. Her ne kadar somut bir sonuç olarak nitelendirilmese de en iyisini bulma konusunda bir aracıdır.

Size uygun olup olmaması ise sektörünüzle uyuşmasına bağlıdır. Kimi zaman genel içerikli veya farklı kategorilerdeki sitelerden alım yapabilirsiniz fakat eğer imkanınız var ise kendi sektörünüzle birebir uyuşan bir site tercih etmelisiniz. Bu da elinizde bulunan ağın gelişmiş olmasını gerektirir. Çünkü piyasada, sektörünüzle ilgili sitelerin sayısı azdır ve ulaşılamayacak durumda olabilir. Eğer bu tarz tanıtım yazısı satan siteleri bir arada bulamazsanız işiniz zorlaşır. Fakat backlink.com.tr adresine tıklayarak yüzlerce hatta binlerce siteye ulaşabilir, kategoriler üzerinden en uygununu seçerek satın alma işlemlerini başlatabilirsiniz.

Sadece tanıtım yazısı olarak değil, bunun yanında SEO paketleri, sosyal medya hizmetleri, WordPress gibi genel hizmetler üzerinde de ilanlar bulabilirsiniz. Kayıt ol, ilan aç, hizmet sat veya kayıt ol ilanları incele hizmet satın al konseptiyle https://www.backlink.com.tr ‘i kullanabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir