Root olmadan ve kodsuz bir şekilde cep telefonunuzun IMEI numarasını değiştirmek ister misiniz? Cevabınız evetse eğer aşağıda adım adım uygulamasını anlatmış olduğumuz yöntem tam size göre. İnternet aleminde bu konu hakkında arama yaptığınızda IMEI değiştirmek için bir sürü kod karışık işlem anlatıldığına şahit olacaksınız ve tüm bunların yanında verilen kodların çoğu işe yaramamakta. Küçük ve basit bir uygulama ile çok basit bir şekilde telefonunuzun IMEI numarasını değiştirebilirsiniz. Dilerseniz nasıl yapılacağını anlatmaya başlayalım.

Telefon IMEI Numarası Nasıl Değiştirilir?

Öncelikle IMEI değiştirmemiz için ihtiyacımız olan uygulamayı tıklayarak indirin: MTK Engineering Mode (Android işletim sistemiyle çalışan tüm telefonlarda bu uygulama IMEI değiştirme için işe yarıyor)

Uygulamayı telefonunuza yükledikten sonra açın.

MTK Engineering Mode uygulamasını çalıştırın ve MTK Setting butonuna dokunun.

Gelen ekranda Telephony sekmesi altında yer alan GPRS seçeneğini seçin.

Karşınıza telefonunuzun IMEI numarası yazan yer gelecektir. Buradaki IMEI numarasını silip elinizde bulunan geçerli bir IMEI numarası yazın.

IMEI numarasını yazdıktan sonra Write IMEI seçeneğini seçin. İşlemin başarılı bir şekilde gerçekleştiğini yazan bir pencere çıkacaktır OK botununa dokunun.

Son olarak Attached butonuna dokunun. Attached işleminin gerçekleştiğini gösteren bir mesaj kutusu çıkacaktır OK deyin tekrar. Daha sonra uygulamadan çıkın.

Telefonunuzu kapatıp tekrar açın. Artık yeni IMEI numaranız geçerli olacaktır. Yeni IMEI numaranızı görüntülemek için cep telefonunuzun arama bölümüne *#06# yazın.

Telefonunuzun IMEI numarasını değiştirme işlemi sırasında herhangi bir problem ile karşılaşırsanız yahut IMEI numaranızı değiştiremediyseniz aşağıda bulunan yorum kısmından yaşadığınız problemi bizimle paylaşın beraber çözüm yolları üretelim.

Benzer Yazılar

6 Comments

  1. sayin hocam ellerınıze sağlık çok güzel anlatim yapmısınız.

  2. telefonların imei değiştirme sıkıntısı çok fazla var özellikle yurt dışından gelen cihazlar bu konuda çok sıkıntılı.

  3. Almanyadan telefon getirttim 1 ay sonrasında telefon hattı okumaz hale geldi sayenizde çözüm buldum teşekkür ederim.

  4. yurt dışından gelen cihazlar artık ücret karşılığı imei numaraları kayıt ettirilebiliyor. biz yurt dışından araç takip cihazı getiriyoruz toplu bir şekilde imei numaraları kayıt ettiriliyor

  5. Uygulamaya girdim üç tane şık çıktı ama üçünede giremiyorum

  6. Snapdragon işlemcili telefonlara da oluyor mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir