Tik ​​Tok dünyayı kasıp kavuruyor. Sensor Tower’a göre, kısa video uygulaması saf, App Store ve Google Play’de dünya çapında 2 milyardan fazla indirildi. Sizi bu kadar takıntı haline getiren bu sansasyonel Uygulamanın arkasındaki sihir nedir? Şaşırmadım, cevap ML destekli Öneri Motoru.

İçindekiler (Tahmini okuma süresi 15 dakika)

TikTok’un Genel Tanıtımı.

TikTok’un Öneri Sisteminin Arketipi (veriler, özellikler, hedefler, algoritmalar ve eğitim mekanizması)

TikTok’un öneri iş akışı (gerçek zamanlı uygulama, OKUNMALIDIR)

Tamam, burada dürüst olalım. Köpek maskaralıklarını ve komik kedi videolarını kim sevmez? Özellikle küresel kilitlenmenin bu yas döneminde.

Ancak bu, TikTok’un eşi görülmemiş başarı öyküsünün yalnızca bir kısmını açıklıyor. 2 yıldan kısa bir süre içinde köpek, 2020’de küçük bir hayran topluluğundaki “dudak senkronizasyonu” uygulamasından yaklaşık 800 milyon aktif aylık kullanıcısı olan viral Uygulamaya geçti.

Viral şarkılar ve komik pandomim videoları üretmesiyle ünlüdür.

Tipik olarak insanlar uygulamada günde 52 dakika harcıyor ve bu günlük kullanım sayısı Snapchat, Instagram ve Facebook için sırasıyla 26 dakika, 29 dakika ve 37 dakika.

Growth hacking stratejisinin yanı sıra, bu 60 saniyelik kısa video uygulaması memler, komedi, dans ve yeteneklerle dolu. Sektördeki en iyi Tavsiye Motorlarından biriyle donatılmış olan, aramanıza veya kimi izleyeceğinizi bilmenize gerek yok. Kişiselleştirilmiş besleme bir tık uzağınızda sağlandı.

Bu tür, elde etmesi kolay mutluluğun sonsuz hızlı uyarımı, köpeklerin TikTok’a göz atmayı bırakmasını zorlaştırdı. Bazı insanlar köpeği boş zamanınızı emen nihai zaman öldürücüler olarak adlandırıyor ve bir şekilde bu çarpıklığı yaratan “TikTok’ta 5 dakika gerçek hayatta 1 saate eşittir”.

Bugün, etkileşimler aracılığıyla kullanıcıların ilgi alanlarını ve tercihlerini analiz etmek için TikTok’un makine öğrenimini nasıl kullandığını ve ardından farklı kullanıcılar için kişiselleştirilmiş bir beslemeyi nasıl kullandığını tartışacağız.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir