Modern zamanların popüler uygulaması olan TikTok, 2019 senesinde Google Play’deki 1 milyar indirme ile en çok indirilen uygulama unvanını almaya hak kazandı. Keyifli ve farklı içeriklerdeki videoların yer aldığı TikTok’ta pek çok kullanıcı beğeni sayısını arttırmanın yollarını arıyor. Siz de TikTok’taki beğeni sayınızın artması ile daha çok kişiye ulaşmak istiyorsanız yazımızın devamına göz atın.

TikTok Beğeni Arttırma Yöntemleri

TikTok uygulamasındaki beğenilerinizi arttırmak için aşağıdaki maddelere dikkat edin.

1) Videolarınıza hashtagler ekleyin.

Hashtagler, daha çok kullanıcının videonuza ulaşmasını sağlar. Aynı zamanda videoyu beğenecek izleyici kitlesine de bu sayede kolaylıkla ulaşırsınız. Video içeriğine uygun etiketler ile birlikte #TikTokoftheDay gibi genel tag kullanımı da etkili olacaktır. Popüler hashtagler kullanmayı unutmayın.

2) Videolarınız üzerinde emek ve zaman harcayın.

TikTok’un yaygınlaşması orijinal fikirlere sahip videoların artmasını sağladı. Milyonlarca video arasından fark edilmek istiyorsanız en iyi içeriği üretmek için zaman ve emek harcamalısınız. İyi bir içeriğiniz mevcut ise birkaç çekim gerçekleştirdikten sonra aralarından en iyisini seçmek yararlı olur.

3) İyi görünmek için özenin.

Daha bakımlı ve iyi görünümlü kullanıcılar daha çok kişi tarafından takip edilmek ile birlikte aynı zamanda daha çok beğeni alır. Video çekmeden önce bakımınızı yaptığınızdan, iyi giyindiğinizden ve saçlarınızın iyi göründüğünden emin olun.

4) Diğer sosyal medya hesaplarınızda paylaşım yapın.

Neredeyse herkesin farklı sosyal medya platformlarında hesaplara sahip olduğu günümüzde, bir videonun daha çok yayılması için tüm sosyal medya hesaplarınızı seferber edin. Çektiğiniz bir TikTok’ı Instagram başta olmak üzere, Facebook ya da Twitter gibi platformlarda paylaşmak daha çok kişinin dikkatini çekmenizi ve farklı kullanıcı kitlelerine ulaşmanızı sağlar.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir