İnsanların kullanmayı tercih ettikleri sosyal medya içerikleri gün geçtikçe değişim göstermektedir. Bu neden yüzünden şimdi popüler olan bir uygulamanın birkaç ay sonra da aynı popülerliği sürdürebilmesinin garantisi verilememektedir. TikTok hem ülkemizde hem de diğer dünya ülkelerinde son zamanların en çabuk ilerleme kaydeden platformu olarak kabul edilmektedir. Üstelik TikTok kullanıcılarında yaş olarak oldukça geniş bir kitle söz konusudur. Bu da uygulama kullanımı açısından bir takım sıkıntıların yaşanmasına neden olabilmektedir. siz de bir kullanıcının hesabınıza erişim sağlamasını istemiyorsanız yazımızı okumaya devam ederek profil engelleme sistemini aktif hale getirebilirsiniz.

TikTok Hesap Engelleme Adımları

TikTok’ta birini nasıl engellerim merak edenler için atılması gereken adımlar sıralı şekilde verilecektir. Kişiler ilk adımda uygulamadan hesaplarına giriş yapmak zorundadır. Sonraki adım ise uygulamanın ilgili bölümünde yer alan arama kısmının kullanımıdır. Bu alana hangi hesap engellenmek isteniyorsa o kişinin bilgileri yazılmalıdır. Kişiler çıkan sonuçlar arasından engellemek istedikleri kişinin profillerini ekranlarına getirmelidir. Bu aşamadan sonra bireyleri engellemek oldukça kolay olarak kabul edilmektedir. Çünkü her profilin sağ üst kısmında iç nokta işareti vardır. Engellenmek istenen kişinin sayfasındaki bu işarete basıldığında bir pencere görülecektir. Kişiler önlerine gelen seçenekler arasından engelleme bölümüne basmalıdır.

TikTok kişi engelleme işlemleri bu sayede verilen onay çerçevesinde tamamlanmış olmaktadır. Engellenen bireyler bir daha kendisine engel atan hesaplarla iletişim kuramamaktadır. Son olarak engellemelerin kalıcı olmadığını da belirtmek gerekmektedir. İlerleyen durumlarda bireyler anlatılan adımların aynını takip ederek koymuş oldukları engelleri kaldırabilmektedir. Fakat engel kaldırılmadığı sürece otomatik olarak kalkma gibi bir opsiyona sahip değildir. Bundan kaynaklanan nedenler yüzünden engel konan hesapların düzenli olarak kontrol edilmesine de gerek yoktur.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir