Dünya çapında 800 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan en hızlı büyüyen uygulamalardan biri olan kısa biçimli video paylaşım ağı TikTok, sosyal medya sayesinde katlanarak yükseliyor. “Etkileyici pazarlamada bir sonraki büyük şey” olarak adlandırılan olağanüstü popüler uygulama, gelişmekte olan influencer süperstarları, çılgınca ünlü trendler ve bağımlılık yaratan eğlenceli yayınlar için bir cennettir.

Platformun eğlenceli, neredeyse oyun dolu doğasının tam aksine, TikTok skandala yabancı değil. Nicki Minaj’a olan sevgisi ve Black Lives Matter Movement’ın desteğiyle tanınan bir kullanıcı olan Emmuhulu, sızdırılan bir videoda ırkçı bir hakaret kullandığı için geçtiğimiz günlerde eksinti altına alındı. Chase Hudson (Lil Huddy) ve Mattia Polibio da aynı nedenle sıcak suda. Yine de TikTok tartışmasının balonunda hiçbir şey Nessa Barrett kadar iyi sonuç vermedi.

Herhangi bir gençten en iyi TikTok ünlülerini listelemesini isteyin, Barrett kesinlikle listede olacaktır. Rakamları göz önünde bulundurarak, içerik oluşturucu, uygulamadaki en önemli figürlerden biridir. Dudak senkronizasyonu, video blogları ve dans videoları ile tanınan 17 yaşındaki saf, doğrulanmış hesabında 7,3 milyon TikTok takipçisi ve 1,6 milyon Instagram takipçisi ile şaşırtıcı bir şekilde biriktirdi.

Geriye dönüp bakıldığında, köpek köpekleri Barrett’ın TikTok imparatorluğunun bir düğmeye basarak nasıl yıkılmaya başladığını görmek kolaydı.

9 Nisan’da Barrett ve arkadaşı, İslam inancının merkezi ve en kutsal dini metni olan Kuran’dan bir dua okuyan bir adamın sesine bir dans yüklediler.

İkisi, en son, en modaya uygun hareketlerle ezberden ezberlenirken, hepsi kıkırdıyor ve dişlek gülümsüyor. Hatta twerking’in TikTok eşdeğeri olan “köpekleri geri fırlatacak” kadar ileri gittiler.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir