Film, dizi, oyun, program ve benzeri milyonlarca dosya ve klasöre daha hızlı erişim sağlamak başta olmak üzere pek çok özelliği bulunan torrent sistemi için en çok merak edilen konular torrent indirmesi bitince bilgisayarın otomatik kapatılıp kapatılmayacağı. Çünkü genelde yüksek boyutlu dosyalar indirilir ve bunlar saatlerce sürebilir. Siz de dışarı çıkacaksanız veya uyuyacaksanız; bilgisayarınızın da işlem bitince kapanmasını istiyorsanız birkaç işlem ile sorunu çözebilirsiniz. Yazımızda Torrent İndirme Bitince Bilgisayarı Otomatik Kapatma konusuna değineceğiz.

Torrent Bitince Bilgisayarı Otomatik Kapatma

Aşağıda yazdığımız işlemleri sırası ile yapmanız dahilinde sorunu otomatik olarak çözebilirsiniz.

  • Öncelikle uTorrent programını çalıştırın.
  • Programın üst kısmında yer alan menüden “Seçenekler” e tıklayın.
  • Açılan alt menünün en altında yer alan “Otomatik Kapatma” alanının üstüne gelin.
  • Yanda açılan ekstra menüden “indirmeler tamamlanınca bilgisayarı kapat” seçeneğine tıklayın.
  • İsterseniz diğer seçeneklerden de size uygun olanını seçebilirsiniz.

Yaptığınız aşamaların sonucunda, torrent dosyalarının tamamı indirme işlemini tamamlayınca otomatik olarak bilgisayarınız kapanır. Böylece gece boyunca veya siz yokken gereksiz olarak çalışmaz.

Otomatik Kapatmayı Engelleme

Bu seçeneği seçtikten sonra bilgisayar kullanımınıza devam edebilirsiniz. Peki, siz kullandığınız sırada download tamamlanırsa ne olur? Eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız ekranınıza bir uyarı gelir. Eğer uyarının hemen altında yer alan “İptal” butonuna tıklarsanız otomatik kapatmayı engellemiş olursunuz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir