Torrent Tracker ile Torrent üzerinden indirdiğimiz dosyalarımızı çok daha hızlı ve seri bir şekilde indirebiliyoruz. Torrent Tracker listesi aslında her Torrent dosyası için özel olarak belirtilmektedir ancak şu anda sizlerle paylaşayacağımız sitede yer alan bütün Torrent izleyicileri, ortak kullanımdadır ve indirme hızınızı oldukça etkileyecek bir listedir.

Eşlere bağlanıyor sorunu ya da düşük indirme hızı problem yaşıyorsanız, Bordo Klavyeli sitesinde yer alan Torrent Tracker listesi ile bu soruların üstesinden kolaylıkla gelebilirsiniz. Bordo Klavyeli sitesinde her hafta güncellenen Tracker listesi ile her zaman güncel tracker listesine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Site üzerinde bulunan bildirimleri açarak da her güncellemeden ilk olarak siz haberdar olabilir, dosyalarınızı çok daha hızlı bir şekilde indirebilirsiniz.

Torrent Tracker Nasıl Kullanılır?

Torrent Tracker listemizi aldık ancak bu listemizi Torrent programına tam olarak nasıl uyguluyoruz?

  1. Öncelikle Torrent dosyamızı indirmeye başlıyoruz yani Torrent programına ekliyoruz.
  2. Ekledikten sonra Torrent’in üzerine tıkladıktan sonra alt bölümde açılan detaylar kısmında yer alan “Trackers” sekmesine gelip, herhangi bir boşluğa “sağ tık” yapıp açılan seçeneklerde yer alan “Add Tracker” butonuna basıyoruz ve Bordo Klavyeli üzerinden almış olduğumuz tracker listesini buraya yapıştırıyoruz.

Bu kadar basit bir şekilde Torrent Tracker listesini Torrent dosyamıza ekleyerek hem eşlere bağlanıyor sorununu çözebilir hem de indirme hızımızda iyileşme yaşayabiliriz.

Tabi ki bu çözümler kesin çözümler değildir. Kullanmış olduğunuz Torrent dosyasına göre etki göstermektedirler. Çok eski bir Torrent dosyasını indirmeye çalışıyorsanız ve bu yöntem de çalışmıyor ise, o dosya çok eski olduğu için artık indirilemiyor olabilir. Sonuçta Torrent programı karşılıklı veri, dosya vs. alışverişi yapılan bir programdır.

Kaynak: Bordo Klavyeli

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir