BGM firması tarafından geliştirilen Town of Salem bir kart oyunudur. Ama strateji noktasında da oldukça usta olmak gerekmektedir.  Oyunca 3 ana karakter ve tek oyunda toplam 15 vardır. Ve insanı sürükleyen ve çeşitli stratejiler geliştirmeye iten ve grafik olarak da oldukça iyi hazırlanmış bir oyundur. Size Town of Salem’de kazanma taktikleri konusunda bazı ipuçları vermeye çalışacağız.

Investigator

Investigator bölümdeyken elinizdeki bilgileri açığa çıkarmak için asla acele etmeyin. Jailor’un sizi almasını bekleyin ve elinizdeki bilgilerin hepsini ona iletin. Fakat Jailor ölmüşse elinizdeki bilgileri açığa çıkartabilirsiniz, ölümünüz sahibi olunsa bile önemli olan nokta en sonuna kadar yaşamak değil, takımın kazanmasını sağlamak asıl önemli olan noktadır.

Lookout

Investigator’da anlatılan senaryo Lookout içinde aynen geçerli durumdadır. Birinin öldürme gücüne sahipseniz olduğunu düşünüyorsanız ve saldırınızda ölmemişse farklı güçlerin olabileceğinden endişelenebilirsiniz.

Seri Katil’i bulduysanız ilk 3 gün kim olduğu hakkında bilgi vermeyin, sadece Jailor bilse yeterli olacaktır. Fakat asla Last Will’e yazıp hatırlatmayı unutmayın. Investigator’un kim olduğunu biliyorsanız onunla iş birliği kurun, bu sizin ileride oldukça lehinize sonuçlar doğuracaktır.

Jailor

Oyunun en önemli karakterlerinden birisi olan Jailor kilit noktadadır. Investigator ile iş birliği kurmalısınız, gece jaillediğiniz kişilere rol sorduğunuz takdirde farklı bir cevap ile karşılaşırsanız onu öldürün. Kimseye açık vermeyin, kendinizi gizleyin.

İçindekiler

Etiketler: ,
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir