Araç sahiplerinin yaptırması zorunlu olan trafik sigortası 1 yıllıktır. Bu süre dolduğunda herhangi bir kaza vb. durum olmasa dahi sigorta sonlanır. Sigorta süresini ve bitiş tarihini öğrenmek için trafik poliçe sorgulama hizmetinden faydalanarak, sigortanızın geçerlilik süresine ve diğer detaylarına ulaşabilirsiniz.

İlk kez sigorta yaptıracağınızda öncelikle teklif almanız ve bu teklifler arasından en uygun olanı seçmeniz gerekir. Trafik sigortası hesapla işlemi yaparak sunulan teklifleri daha kolay değerlendirebilirsiniz. Bu kapsamda geçerli olan sigorta primleri her firma için farklı olacaktır. Uygulamaya göre her firma tavan fiyatı aşmamak suretiyle trafik sigortası prim hesaplama ve belirleme işlemi yapabilir. Hem içerik hem de fiyat olarak en uygun seçeneklere ulaşmak istediğinizde e-sigortam üzerinden işlem yapabilirsiniz. Trafik sigortası poliçe sorgulama, online teklif alma ve sigorta ile ilgili merak ettiğiniz tüm noktalara online olarak erişebilirsiniz.

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları

Trafik sigortası fiyatları 2021 yılı için yeni düzenlemeler kapsamında belirlenmiştir. Buna göre geçerli olan bedel, sözleşme yapılır yapılmaz tek seferde ödenir. Bazı firmalar en az ¼’inin peşin geri kalanının ise taksitli olarak ödenmesini kabul edebilir. Bu gibi fırsatları yakalayabilmek için online olarak trafik sigortası fiyatları sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Trafik sigortası hesap işlemi sırasında primlerin araç türüne veya yenileme halinde sigortanın bir önceki dönemde bozulup bozulmadığına ve buna benzer durumlara göre değiştiğini görebilirsiniz. Trafik sigortası poliçe sorgulama ile bu gibi hizmetlerin maddi karşılığına ulaşabilirsiniz.

Trafik sigortası basamak fiyatları uygulanacak olan hasarsızlık indirimi bakımından önemli olacaktır. Bu alanda toplam 7 tane basamak bulunmakta olup birinci basamakta en yüksek fiyat, yedinci basamakta ise en yüksek indirim uygulanır. E-sigortam üzerinden sigorta teklifi almak, trafik sigortası hesapla işlemi yapmak ve poliçe düzenlemek istediğinizde bu gibi detaylarla ilgili kapsamlı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir