Ülkemizin televizyon kanalı konusunda köklü ve öncü kanalı TRT, her geçen gün yeni projeleri ile karşımıza çıkıyor. Tek bir kanal üzerinden tüm ulusa hizmet vermek yerine pek çok kanal ile farklı konseptleri bizlerle buluşturuyor. Yazımızda sizlere mevcut TRT kanalları ve bu kanalların canlı izleme yollarını aktarmaya çalışacağız. Müzikten çocuğa, haberden belgesele pek çok konuda mevcut olan bu televizyon kanallarını inceleyelim.

TRT 1

Onlarca yıldır faaliyette olan ve TRT’nin ilk kanalı olarak nitelendirebileceğimiz bu yayında, ana programlar ve dizilerin gösterimi yapılmaktadır. Haber faaliyetleri, Diriliş: Ertuğrul gibi önemli diziler yeni bölümleri ile burada yer almaktadır. Pek çok önemli spor müsabakalarına da ev sahipliği yapıyor. TRT 1 canlı izlemek için tv.canliizle.com adresini kullanabilirsiniz.

TRT 2

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’nun kısaltması olarak yayına başlayan ve ardından artan talep ve program yoğunluğundan dolayı ikinci kanalını da aktifleştiren TRT, bu televizyon yayını ile birlikte ana ekranlarda alt seviye programları izleyiciler ile buluşturuyor. Örneğin, mevcut dizilerin tekrar bölümleri, kitlesi bir nebze daha az olan programlar ve diğer alt kademe turnuva maçları burada bulunuyor. Canlı izlemek için resmi siteyi veya TRT 1 için tavsiye ettiğimiz adresi kullanabilirsiniz.

TRT Haber

Vatandaşlara doğru, kaliteli ve hızlı haberleri aktarabilmek için oluşturulan bu yayın ile günün her saati gelişmelerden haberdar olabiliyorsunuz. Ayrıca bazı siyasi, spor odaklı vb. programları ve röportajları da yine bu kanalda bulabilirsiniz. Gündemi doğru bilgiler ile bizlere aktardığı için habercilik alanında en çok izlenen kanalların başında gelmekte.

TRT Spor

Ülkemizde yayın yapan kanallar arasında spor odaklı olanlar maalesef çok azdır. Bunlar için A Spor, S Spor, Bein Spor Haber gibi kanallardan önce TRT Spor tercih edilir. Maç yayınları, özet görüntüleri, geçmişe dönük maç ve pozisyon yayınları, canlı programlar ve benzeri sporun yorumlanabileceği her konuda faaliyet göstermektedir. TRT Spor HD Canlı izle denildiği zaman ise ilgili linkteki site ilk tercih edilenler arasındadır. Buradan izlemenizi tavsiye ederim.

TRT Belgesel

Belgesel izlemeyi sevenler için harika bir kanal. Günün her saatinde farklı programlar ve konseptler ile faaliyet gösteren ve tamamen belgesel odaklı bu kanalda yemekten, doğa olaylarına; tarihi olaylardan hayvanlar alemine kadar sayısız program ile karşılaşabilirsiniz. Canlı izlemekten ziyade daha önce çekilen belgeseller yayınlanmaktadır. Özellikle Sanayi Savaşları programı kesinlikle izlenmesi gerekenlerden birisi.

Yukarıda saydığımız kanalların dışında TRT Kürdi, TRT Çocuk, TRT Avaz, TRT World gibi farklı amaçlara hizmet eden yayınların olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca internet üzerinden TRT Arşiv hizmeti ile geçmiş zamanlardaki röportajlar ve olaylar izleyenlere sunulurken TRTTV sitesinde ise kanallardaki yayınlar ve programlar online olarak ziyaretçilere aktarılmakta. Fakat tüm bunları tv.canliizle.com sitesinde de rahatlıkla bulabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir