Gün geçtikçe sosyal medyalar insanların hayatında daha büyük bir yer kaplamaya başladı. Durum böyle olunca herkesin bir sosyal medya hesabı olması çok normal bir hal adı. Twitter 2006 yılından beri hayatımızda olsa da, popülerliği günden güne artmaktadır.

Twitter Nedir?

Twitter son zamanlarda ki en popüler sosyal medya ortamlarından bir tanesidir. 2006 yılında kurulmuş olmasına rağmen her gün kendisini yenileyerek, daha fazla üyenin Twitter’a dahil olmasını sağlar. Twitter genel olarak anlık bir bilgi, haber ya da başınızdan geçen bir olayı takipçilerinizle paylaşmak için 140 karakter sınırlaması olan bir sosyal medyadır. Sadece yazı değil aynı zamanda resim, fotoğraf veya video da paylaşımı yapılabilir. Diğer sosyal medyalardan farkı çeşitli resmi kurumlar çoğu haberlerini Twitter üzerinden yayınlarlar. Ayrıca tüm liderler yayınlamak istedikleri mesajları Twitter üzerinden paylaşırlar. Bunların dışında yine kendi profilinizde sizi takip edenlerin yani takipçi sayınız ve sizin takip ettiklerinizin sayısı görünür. Son zamanlarda herkesin sosyal medyaya düşkün olmasından dolayı, takipçi sayılarının yüksek olması herkes için çok önemlidir. Durum böyle olunca sosyal medya kullanıcıları takipçi sayılarını arttırmak için çeşitli yöntemlere başvururlar.

Twitter Takipçi Sayısı Arttırma Yolları – En Kolay Yöntemler

Twitter üzerinde takipçi sayısını arttırmak için çeşitli yöntemler vardır.

  • Size verilen 140 karakteri etkili kullanmak en önemli olaydır. Çünkü çok yazmak önemli değil aksine önemli olan kısa ama etkili içerikler yazmaktır.
  • Paylaştığınız içerikle ilgili link verebilirsiniz.
  • Profiliniz sizin için çok önemlidir. Bu yüzden profilinize diğer sosyal medya hesaplarınızın adreslerini ekleyebilirsiniz.
  • İçerik bakımından hoşunuza giden sayfalarla takipleşebilirsiniz.
  • Attığınız tweetler içerisinde en çok beğenilen ve retweet edilen tweetleri inceleyiniz ve o tarzda paylaşım yapmaya özen gösteriniz.
  • Diğer sosyal medya hesaplarınızda da Twitter hesabınızı paylaşın ki oradan da takipçi elde edebilesiniz.
  • Tweetbeep gibi araçlar kullanarak Twitter’da hakkınızda neler konuşulduğunu öğrenebilirsiniz.

Kısaca sosyal medya hesabınızı hangi amaç için kullanmak istiyorsanız ona uygun bir profil açın. Çünkü profil sizi takip etmek isteyen kişiler için çok önemlidir.

Etiketler: ,
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir