Bulunduğu evlere neşe ve keyif katan, son yıllarda en çok sahiplenilen köpek türlerinden biri olan Maltese Terrier, fiziksel özellikleri bakımından da evler için oldukça uyumlu bir cinstir. Genellikle beyaz, bazı zamanlar siyah rengi ile karşımıza çıkan ve küçük fiziği ile sevimli sevimli ortada dolaşan Maltese Terrier için bir ücretli sahiplenme, tür hakkında bilgi ve fiyatları konusunda detay paylaşmaya çalıştık.

Tüy Dökmezler!

Çok uzun ve yumuşak tüyleri olmasına rağmen çok çok nadir tüy dökerler. Fakat kılları ve tüyleri hızlı şekilde uzadığı için belirli periyotlar ile kısaltılması gerekir. Ayrıca uzun tüy yapısından dolayı her gün fırçalanması çok önemlidir. Bunu bir rutin olarak yapmaya özen gösterin.

Kıskançtır!

Ücretli sahiplenmeyi düşünen ve Maltese Terrier fiyatları için araştırma yapanlara uyarı, çok kıskanç bir türdür. Fakat bir o kadar da sadık bir köpektir ki sahibi tarafından şımartıldığında ona daha fazla bağlanır ve beraberinde kıskançlık özelliklerinde artış gözlenir. Bu gibi durumlarda genelde yanınızdaki insandan, dokunduğunuz başka köpekten sizi kıskanır ve onlara genelde hırlar.

Eve Uygun Bir Türdür!

Satılık Maltese Terrier ilanlarına bakanların kafasındaki en önemli soru işareti, “acaba evde bakabilecek miyim?”dir. Bu konuda şüpheniz olmasın, çünkü bu cins evde yaşamaya uygun, hatta bundan keyif alan bir türdür. Küçük bir alan onun için yeterlidir fakat oldukça hareketli olduğunu unutmamak gerek. Bu yüzden evde, meydanda duran eşyalarınızda kırılmalar, düşmeler, bozulmalar yaşanabilir.

Nasıl Sahiplenilir?

Çok sık bulunamayan bir köpek türü olduğu için genelde online siteler üzerinden araştırma yapmanız gerekir. Bu konuda satılık Maltese Terrier ilanlarının yayınlandığı Nettepet adresini sizlere önermekteyim. Siteye girerek Maltese Terrier fiyatları ile ilgili detaylı arşatırma yapabilir ve uygun gördükleriniz için iletişime geçebilirsiniz.

İçindekiler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir