Günümüzde teknoloji insan yaşantısında büyük bir yer kaplamaktadır. Teknolojinin hızla gelişmesinden dolayı çeşitli teknolojik yenilikler ve kolaylıklar ortaya çıkmaktadır. Bunlardan birisi de dosya paylaşım sistemi olan WeTransferdir.

WeTransfer Nedir?

WeTransfer bulut tabanlı bir sitedir. Dosya paylaşımı yapabildiğimiz en popüler yollardan birisidir. Genel olarak çok büyük dosyaları mail ile göndermek zaman alabilir. Böyle bir durumda WeTransfer ile dosyaları göndermek çok kolaydır. Çünkü tek yapmanız gereken kendi e posta adresinizi ve yollayacağınız kişinin e posta adresini girmek olacaktır. İstediğiniz büyüklükteki dosyayı saniyeler içerisinde gönderebilirsiniz. Hatta WeTransfer ile gönderdiğiniz bir gönderi karşı tarafa ulaşıp açılmış ise size bildirim maili gelecektir. Yapmanız gereken tek şey ‘wetransfer.com’ adresine girmek olacaktır. Siteye girdikten sonra yapılacak işlemleri aşağıda sıralı şekildedir:

WeTransfer Kullanımı Adımları

  1. Siteye girdiğiniz zaman ilk başta ücretsiz sürümü seçiniz.
  2. Dosyalarınızı ekleyin.
  3. Ücretsiz sürüm seçtiğiniz için en fazla 2GB dosya gönderebilirsiniz.
  4. Göndereceğiniz kişinin e posta adresini ve kendi e posta adresinizi giriniz.
  5. Mesaj eklemek isterseniz mesaj bölümüne tıklayınız.
  6. Dosya göndere tıklayarak yüklenmesini bekleyin.

Yapacağınız işlemler bu kadar. WeTransfer bu yüzden son zamanlarda dosya göndermek için çok kullanılıyor. Dosya karşı tarafa iletildiğinde ve karşı taraf dosyayı indirdiği zaman size bilgilendirme maili gelecektir. Aynı işlemleri telefondan da yapabilirsiniz. Android ya da IOS olması fark etmez. Yapacağınız tek şey WeTransfer uygulamasını indirmektir. Dosyayı yolladığınız kişi ise programa ihtiyaç duymadan, kendisine yollanan linkten indirme işlemini gerçekleştirebilir.

Ücretsiz WeTransfer Kullanımı

WeTransfer dosya gönderim sistemi ile 20GB’a kadar olan dosyaları gönderebilirsiniz. Ama WeTransfer size göndereceğiniz dosyaların büyüklüklerine göre çeşitli seçenekler sunmuştur. Göndereceğiniz dosyaların boyutu 2GB’den büyük ise ücretli sürümü, küçük ise ücretsiz sürümü kullanabilirsiniz. Fakat ben hiç bir şekilde ücret ödemek istemiyorum diyorsanız, onun da bir kısa yolu var. Dosya boyutu 2GB’den büyük ise WinRAR programını kullanarak dosyaları bölebilirsiniz. Böylelikle göndereceğiniz dosyaları 2GB’lik parçalar halinde gönderebilirsiniz. Bu sayede yine ücret ödememiş olursunuz. Sonuç olarak; vakit kaybetmeden istediğiniz boyuttaki dosyayı WeTransfer sayesinde gönderebilirsiniz.

Benzer Yazılar

1 Comment

  1. Teşekkür ediyorum sayenizde artık arkadaşlarım ile dosyalarımı daha rahat paylaşabişiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir