Hemen herkesin telefonunda aktif olarak kullandığı internet ile rehberimizdeki kişilerle mesajlaşmamızı sağlayan ücretsiz uygulama olan WhatsApp yeni güncellemelerle kendini geliştirmeye devam ediyor. Son gelen güncelleme ile artık WhatsApp’ta kalın, italik veya üstü çizili yazabilirsiniz. Aşağıda resimli şekilde sizlere adım adım nasıl yapılacağını göstereceğiz bu yazımızda.

WhatsApp’ta Kalın Yazı Yazma (Resimli)

Bunun iki farklı yolu var her iki yolu da bu yazımızda anlatacağız. Öncelikle telefonumuzda WhatsApp uygulamasını açıyoruz.

Sohbet etmek istediğiniz bir arkadaşınızı seçerek yazı yazma alanına yazmak istediğimiz kelime veya cümleyi yazıyoruz. Bu yazımızı kalın yazı yazmak için kelimeyi yıldız karakterini kullanarak kelimeyi *kalın* şeklinde yazın, italik yazmak için ise alt tire karakterleri ile kelimeyi _italik_ şeklinde yazın. Son eklenen üstü çizili yazı stilini kullanmak için kelimeyi yaklaşık işareti ile ~üstü çizili~ şeklinde yazın.

Bu anlattığımız birinci yoldu şimdi daha kolay olan ikinci yolun nasıl olduğunu anlatalım. Tekrar telefonumuzda WhatsApp uygulamasını açarak sohbet etmek istediğimiz bir kişiyi seçerek yazma bölümüne herhangi bir kelime veya cümle yazıyoruz ama göndermiyoruz. Herhangi bir kelimeye basılı tutuyoruz ve bir menü çıkacak karşımıza:

Bu çıkan menünün sağ üst bölümünde bulunan simgeye dokunuyoruz. Simgeye dokununca açılan listeden kalın, italik veya üstü çizili hangisini seçmek istiyorsak seçiyoruz ve artık istediğimiz kelime veya cümleyi kalın yazmış oluyoruz.

Bu iki farklı yoldan hangisi size daha kullanışlı geliyorsa o yolu izleyerek yazınıza farklı bir hava katabilirsiniz. Umarım yazımız faydalı olmuştur, eğer adımları deneyince yazınız kalın olmuyorsa yorum bölümünden soru sorabilirsiniz.

Etiketler:
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir