Yaklaşık bir sene kadar önce gelen ve aslında çok beklenen bir özellikti Whatsapp’ta mesaj silmek. Yanlışlıkla, istemeden attığınız mesajları veya bir daha görülmemesini istediğiniz içerikleri herkesten silmeniz mümkün hale geldi. Fakat bu da beraberinde bazı sorunları getirdi. Bunların başında silinen mesajın tekrar okunamayacağından dolayı karşı tarafta bir merak hissi bırakmasıdır. Bu hususta sizlere whatsapp silinen mesajı okumak ile ilgili birkaç ipucu vereceğiz.

Whatsapp Mesaj Silme Nasıl Yapılıyor?

İlk olarak chat uygulamasındaki mesaj silme olayına bakalım. Bir kişiye veya bir gruba mesaj gönderdiniz fakat bir sorunla karşılaştınız ve mesajınızı silmek istiyorsunuz. Bunun için mesajınıza basılı tutup yukarıda gelen seçeneklerden sil demeli ve ardından herkeste sil butonuna tıklamalısınız. Böylece karşınızdaki kişi veya grupta gönderdiğiniz mesaj görüntülenmeyecek fakat “Bu mesaj silindi” şeklinde bir mesaj yer alacak ve bunu karşı taraf görecektir.

Bu durum da insanda bir merak uyandırıyor. İşte merak konusunu yenmek için sizlere harika bir uygulamadan bahsedeceğiz. Bu uygulama sayesinde sorunsuz şekilde silinen mesajları görüntüleyebileceksiniz.

Whatsapp Silinmiş Mesajı Görme

Bilindiği üzere bir mesaj silinmeden önce kesinlikle sizin cihazınıza bildirim olarak düşmeli. Çünkü size ulaşmadan silme işlemi yapmak mümkün değil. Fakat silindiği anda direkt mesaj içeriği görülmez hale gelir. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.extricks.whatsdeleted adresinden indireceğiniz Deleted Whats Message isimli uygulama sayesinde cihazınıza düşen tüm Whatsapp bildirimlerini kaydedebilir ve ardından yapılan silinme işlemleri için hangi mesajın iptal edildiğini görebilirsiniz.

Deleted Whats Message isimli uygulamanın bir diğer güzel özelliği ise, talep ettiği izinler. Sizden sadece bildirimleri görüntüleme izni istediği için hiçbir güvenlik sorunu yaşamayacaksınız. Herhangi bir internet bağlantı izni de bulunmadığı için uzak sunuculara verilerin gitmeyeceğini yani sizin hakkınızda veri toplamadığını düşünebilirsiniz.

Alternatif Uygulamalar

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tenqube.notisave adresindeki Notisave isimli uygulama ise biraz daha geniş çerçeveden bakıyor ve tüm bildirimlerinizi kaydederek diğer uygulamalarda görüntülemeniz gereken bilgileri de sizin adınıza saklıyor. Böylece dilediğiniz zaman geçmişe dönük nasıl bildirimler ile muhatap olduğunuzu görebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir