Günümüzün en çok mesajlaşma kullanım aracı olan WhatsApp mobil cihazlar için tasarlanmış bir uygulama olarak çıkıyor karşımıza. Güncellemelerle sürekli kendini yenileyen WhatsApp masaüstü cihazlarda da kullanılabiliyor artık. Peki WhatsApp Web bilgisayarda nasıl kullanılır? Bu soruyu isterseniz aşağıdaki adımları uygulayarak beraber cevaplamış olalım.

WhatsApp Web Kullanmak İçin Ne Gereklidir?

WhatsApp Web’i kullanmak için bir adet WhatsApp yüklü telefon bir adet bilgisayar ve bağlanabileceğiniz internet (tüm bunlar aynı ortamda bulunmalı). Tüm bunlara sahipseniz kolaylıkla WhatsApp’ın geliştirdiği Web versiyonunu kullanabilirsiniz.

WhatsApp Web Nedir? Ne İşe Yarar?

WhatsApp web aslında telefonunuzda bulunan WhatsApp’ın aynısını bilgisayarda açmak anlamına geliyor. WhatsApp Web’e girdikten sonra telefonunuzda olan WhatsApp artık bilgisayarınızda açılmış olacak, telefonda örneğin biri ile sohbet ederken bilgisayardaki WhatsApp Web’de aynısı yansıyacak yine bilgisayarda sohbet ettiğiniz biriyle telefondan yazıyormuş gibi olacaktır. Yani bildiğimiz telefonda kullandığımız WhatsApp’ı bilgisayarımızda da kullanmamız anlamına geliyor.

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

İlk olarak bilgisayarınızın internet tarayıcısında WhatsApp Web BURADAN TIKLAYARAK AÇIN.

Karşınıza bu şekilde bir sayfa gelecek. Aşağıdaki resimde göründüğü gibi bir QR kod görseli olacaktır. Bilgisayarınızda WhatsApp Web’i açtıktan sonra telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açın sol üstte bulunan seçenekler  simgesine dokunun açılan listeden Whatsap Web’e dokunun. Kamera uygulamanız açılacak, bilgisayarınızda açtığınız WhatsApp Web sayfasında bulunan QR Kodunu kameranızla tarayın. QR Kod telefonunuz tarafından taranır taranmaz bilgisayarınızda açtığınız WhatsApp Web otomatik olarak WhatsApp’a girecektir.

Etiketler: ,
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir