Telefon sektörü; klasik zamanından modern çağına geçişini akıllı telefonlar sayesinde gerçekleştirdi. Akıllı telefonların piyasada kullanılmasıyla beraber de, birçok mobil uygulama telefonlarda kullanılmaya başlandı. Whatsapp, uygulaması da en çok indirilen ve kullanılan uygulamaların başında gelmekte.

Bilindiği gibi dünyada kullanılan en popüler mesaj uygulamalarından bir tanesi Whatsapp’tır. 2014 yılında Facebook’a satılan Whatsapp, bu dönemden sonra kendini geliştirmek için önemli yatırımlara imza atmıştır. Whatsapp sayesinde kullandığınız kendi cep telefonu operatörünüze kısa mesaj ücreti vermeyi bırakacak ve internet ile birlikte sınırsız sayıda Whatsapp mesajı göndermeye başlayacaksınız. alsancak bayan Whatsapp sayesinde hiçbir ülke sınırı olmadan listenizde bulunan kişilerle mesajlaşabilirsiniz. Onlarla görüntülü konuşma yapabilir, fotoğraflar ve ses kayıtları gönderebilirsiniz.

Yeni eklenen özellikler sayesinde artık sınırsız sayıda belge ve konum atma ihtiyaçları da önemli ölçüde giderilmiş oldu. Bu yazımızda müşterilerinin isteklerini gerçekleştirme oranı büyük oranda başarılı olan Whatsapp uygulamasının, yeni bir özelliğinden bahsetmek istiyoruz: Whatsapp’ta toplu görüntülü konuşma özelliği.

Whatsapp’ta toplu görüntülü konuşma özelliği nasıl kullanılır?

Whatsapp uygulaması son günlerde, altyapısına eklediği farklı bir özellikte gündemde yerini kalmıştır. Slack ve Discord uygulamaları gibi toplu görüşme imkanı sağlayan bir özellik, artık Whatsapp altyapısına da entegre edilmiştir. Uzun süredir üzerinde çalışılan ve geliştirilmeye çalışılan bu özellik Whatsapp’ın 2.18.60 güncellemesi ile kullanılır hale gelmiştir. Dileyen kullanıcılar güncelleme yaparak, telefonunda Whatsapp uygulaması olmayan kullanıcılar ise ilgili sanal marketten indirerek bu özellikten faydalanmaya başlayabilirler. ‘Nasıl kullanılır?’ sorusunun cevabına gelecek olursak da, aklınızda üç kişilik bir görüşme olması gerekir.

Öncelikle listenizde ekli ve rehberinizde kayıtlı olan bir kişiye görüntülü konuşma başlatmanız gerekmektedir. Bu sayede ilk işlemi tamamlamış olacaksınız. Konuşma esnasında alsancak ekranın sağ üst köşesinde olan kişi ekleme ikonuna tıklamanız gerekmektedir. Bu sayede kişi listeniz ortaya çıkacaktır. Listeden iki kişi daha seçip, konuşmaya eklediğiniz takdirde; herhangi bir sorunla karşılaşmadan Whatsapp’ın çoklu görüntülü konuşma özelliğinden faydalanmaya başlayabilirsiniz. Üstelik bu konuşmanın gerçekleşmesi için, sadece ana sunucu telefonda Whatsapp’ın güncellenmiş olması yeterlidir. Diğer kullanıcılar konuşmaya otomatik olarak bağlanacaklardır.

Etiketler: ,
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir