Akıllı telefonlardan birçok işlemi yapmak artık çok kolaylaşmış durumda. Çeşitli uygulamalarla uzaktaki sevdiklerinizin size yanınızda olması, siz de onlara yakın olmanız sağlanıyor.

Uygulamalar sayesinde hayatımız da çok kolaylaşmış durumda. Daha birçok faydası olan bu uygulamalar herkes tarafından kullanılmakta. Uygulamalar IOS ve Android’i desteklemektedirler. Bunlardan en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp’i duymayanımız kalmamıştır. Çünkü herkesin telefonunda Whatsapp uygulaması yüklüdür.

Tabi, bu durum eğer akıllı telefon kullanıyorsanız geçerli olacaktır. Whatsapp aracılığıyla; görüntü paylaşma, kamerayla arama yapma, dosya ve kişi paylaşımı, ses kaydı gönderme ve konum gönderme gibi işlemler kolaylıkla yapılabilmektedir. Bu işlemlerin en yararlı ve önemlilerinden biri de konum atmadır.

Eğer bir kişiye olduğunuz yeri tarif edemiyorsanız, gittiğiniz bir yerin konumunu hatırlamak istiyorsanız ya da kaybolduysanız başka bir kişiye rahatlıkla konum atarak bu gibi isteklerinizi karşılamış olursunuz. Peki, whatsapptan konum atma nasıl olur bilmiyorsanız gelin birlikte öğrenelim.

Whatsapptan konum nasıl atılır?

Konum gönderme işlemi gayet basit ve herkesin yapabileceği türde kolaylıkta yapılmıştır. Arkadaşınıza konum göndermekte zorluk çekiyorsanız yazımızın devamını okumanızı tavsiye ederiz.

Öncelikle whatsapptan konum gönderebilmeniz için ayarlardan GPS özelliğini aktif hale getirmeniz gerekiyor. Bu işlemin amacı konumunuzu paylaşabilirsiniz onayı vermeniz. Aşağıdaki adımları tek tek uygulamanız halinde siz de konum atmayı öğrenmiş olacaksınız. Gelelim adımlara: Konum göndermek istediğiniz kişiyle Whatsapp sohbeti açın.

  1. Ataş simgesine dokunun.
  2. Menüde galeri, kişi, kamera, belge ve konum gibi simgeler çıkacaktır. Buradan istediğiniz olan ‘konum’ seçeneğine tıklayın.
  3. Konumunuzu isabetli bir şekilde gönderebilmeniz için birkaç saniye bekleyerek tam konumun bulunabilmesi için zaman tanıyın. Daha sonra “şu anki konumu gönder” seçeneğine dokunarak konumunuzu gönderin. Eğer “mevcut konumu paylaş” seçeneğine tıklarsanız gönderdiğiniz konum 8 saat içinde silinecektir. 8 saat sonrası o konumu açamazsınız.

Eğer IOS kullanıcı iseniz aynı işlemleri + (artı) simgesine dokunarak yapabilirsiniz. Konumu gönderdiğiniz arkadaşınız dilediği harita uygulamasında konumunuzu açarak nerede olduğunuzu kolaylıkla bulabilecektir. Bu şekilde artık siz de Whatsapptan konum atmayı öğrenmiş oldunuz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir