Telefon sektörü; eski zamanlarından günümüz çağına geçişini akıllı telefonlar sayesinde tamamlamıştır. Akıllı telefonların günümüz şartlarında kullanılmasıyla beraber de, birçok mobil uygulama telefonlarda kullanılmaya başlandı. Whatsapp, uygulaması da bu uygulamalar arasında en çok indirilen ve kullanılanıdır. Bilindiği gibi günümüzde kullanılan en popüler mesaj uygulamalarından bir tanesi Whatsapp’tır. 2014 yılından itibaren kendini geliştirmek için önemli yatırımlara imza atmıştır.

Whatsapp aracılığıyla kullandığınız kendi cep telefonu operatörünüze kısa mesaj ücreti vermeyi bırakacak ve internet ile birlikte sınırsız sayıda Whatsapp mesajı göndermeye başlayacaksınız. Whatsapp sayesinde hiçbir ülke sınırı olmadan listenizde bulunan kişilerle mesajlaşabilirsiniz. Onlarla görüntülü konuşma yapabilir, fotoğraflar ve ses kayıtları gönderebilirsiniz. Yeni eklenen özellikler sayesinde artık sınırsız sayıda belge ve konum atma ihtiyaçları da önemli ölçüde giderilmiş oldu. Bu sayede artık Whatsapp’ta belge göndermeniz mümkün hale gelmiştir. Hem de herhangi bir sınırlama olmadan.

Whatsapp’ta belge nasıl gönderilir?

Whatsapp en son yaptığı güncellemeler sayesinde belge gönderimine izin vermiş oldu. Kullanıcılarına bu derecede büyük bir hizmet sunan Whatsapp; bu sayede daha çok müşteriye ulaşmıştır. İki büyük altyapı olan IOS ve Android sistemlerinde ise belge göndermek, biraz farklı işlemler barındırıyor.

  • IOS’ta belge göndermek: IOS ve Iphone’larda belge göndermeniz için, öncelikle belgeyi bulut sistemine kaydetmeniz gerekir. Whatsapp’ı açmanızın ardından ilgili kullanıcının sohbet ekranını açmanız gerekir. Konuşma ekranında ‘Belge Paylaş’ yazısına tıklamanız ve hangi alana kaydettiyseniz seçmeniz gerekiyor. Bu sayede istediğiniz belge konuşmadaki kullanıcıya aktarılacaktır. Eğer ilgili kişiye belge iletilemiyor ise, bu kullanıcı Whatsapp’ın güncel sürümünü kullanmıyor veya telefonu bu özelliği desteklemiyordur.
  • Android’de belge göndermek: Android sisteminde belge göndermek, IOS sistemine göre oldukça kolaydır. Bunun için öncelikli yapmanız gereken Whatsapp’ı açmaktır. Hangi konuşma ekranına belge göndermek istiyorsanız, o konuşma ile ilgili pencereyi açın. Ataç butonuna bastıktan sonra karşınıza gelecek menüden ‘Belge’ yazısına giriş sağlayın. Göndermek istediğiniz belgenin nerede olduğunu bulup, belgenin üzerine tıklarsanız belge gönderilmiş olacaktır. Bu sayede belge gönderim işlemi sona erecektir.
Etiketler: , ,
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir