Yetkililer Wikipedia Açılacak mı? Sorusuna gerekli şartları yerine getirdiğinde ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uydukları takdirde tekrar açılma şansının olduğunu dile getirmişlerdir. Bakanlık yetkilileri ise’’ Mahkeme kararının tam da yetkili şekilde uygulanması noktasında yerine getirilmesi gereken hususlar var. Bugün denilen mahkeme kararı yerine getirilse şu anda Wikipedia açılır.” Şeklinde açıklamalarda daha kesin bir tarih verilemeyeceğini belirtmişlerdir.

Seviyeli Sosyal Medya Dili

Günümüzde sosyal medya kullanımında en çok karşılaşılan sorunlardan birinin kişinin seviyeli sosyal medya dili kullanmasının bilmemesi ya da tercih etmemesi oluşturmaktadır. İnternet sağlayıcıları gerek yasalarca gerekse toplumun hassasiyetlerini gözetmesi gerekmektedir. İnternet ansiklopedi diye adlandırılan bu siteler bu konuda yeterli hassasiyeti göstermemektedirler.

Burada ki kullanıcılar istediklerine istedikleri şeyi söyleyebileceklerini ve istediği şeyleri paylaşabileceklerine inanmaktadırlar. Oysa tüm dünyada geçerli bir kural vardır. İnsanlar başkalarının hak ve özgürlüklerini asla çiğneyemezler. Bu internet ortamında da geçerli bir durumdur.

İnternet Yasaları

Wikipedia ne zaman açılacak? Sorusunu cevabı ülkemizdeki bilişim yasalarında bulunmaktadır. Bu yasala uyarınca bu şirket haksız ve terörü destekleyici bu paylaşımları sitesinde tutarak o insanlara cesaret vermektedir. Hiçbir şahıs ya da şirket ülkelerin menfaatlerinin üstünde olmayacaktır. Bu sebepten dolayı mahkemenin verdiği karar doğrultusunda gereklerini yerine getirmediği sürece sitenin tekrar erişime açılması söz konusu bile olmamaktadır. Türkiye internet yasaları uyarınca yerine getirilmesi gereken hükümler açıkça belirtilmektedir.

Etiketler:
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir