Günümüzde internet nerdeyse her soruna çözüm bulabiliyor. Durum böyle olunca web site işleriyle uğraşan kullancılar oldukça fazlalaşıyor. Bu sebepten dolayı bazı kişilerin aklında hangi sistemi kullanmaları hakkında karar verememektedir. Blogger ve WordPress’in kendi aralarında artı ve eksi yönleri bulunuyor. En mantıklı seçin ikisininde artılarını ve eksilerini öğrenip bu işe başlamak. Sizin aklınızdaki sorunları gidermek amacıyla aşağıda blogger ve wordpress’in artı ve eksileri bulunuyor.

Blogger’ın Özellikleri

ARTI YÖNLERİ

Blogger’ın seçilmesinde üç adet önemli unsur vardır. Sade ve şık kolanımı kolay tasarımı olması; arka planı karışık panel herkesin canını sıkar blogger bu yönden çok başarılı. Kullanıcıların ayarlarını kolayca yapabildiği için kullanıcılarına büyük kolaylık sağlıyor

Dünyanın en popüler ve en gelişmiş arama motoru olan google alt yapısını kullanmaktadır. Hosting derdi yoktur sitenizi oluşturup anında içerik girmeye başlayabilirsiniz.

Google alt yapısını kullandığı için güvenliği üst seviyededir. Blogger siteleri google alt yapısında barındırılmaktadır. Güvenlik zafiyetini üst seviyede tutan kullancılar için blogger bu olanağı sağlıyor.

EKSİ YÖNLERİ

Beş adımda blogger’ın eksi yönlerini anlatacağız. Alan adını seçme imkanınız maalesef ki yoktu siteadı.blogspot.com dışına çıkamıyorsunuz. Eklentiler kuramıyorsunuz beğendiğiniz bir eklentiyi html dönüştürüp kullanmanız gerekmektedir.

Kazanç sağlamak için blogger açıyorsanız evesinizi kursağınızda bırakmak istemeyiz ama bu yönden blogger oldukça zayıf. HTML bilginiz yoksa piyasadaki temaları kullanmak zorundasınız işin kötü tarafı rakip sitelerinizde aynı temayı kullanıyor olmasıdır. Eklenti kurmanız mümkün olmadığı için wordpress’e kıyaslanırsa çözümlere ulaşmanız biraz daha uzun sürer.

WordPress’in Özellikleri

ARTI YÖNLERİ

Bilindiği üzere wordpress’te oldukça fazla tema imkanı bulunuyor. Bunun yanında beğendiğiniz temaları editleyebilmeniz oldukça önemli . Eklentiler ile sitenizi daha hoş hızlı ve ziyaretçilerinizin isteğine göre düzenleyebilirsiniz. Reklam almanın belirli bir limiti yoktur ve destek almasıda bir o kadar kolaydır.

EKSİ YÖNLERİ

Oldukça fazla eklenti barındırdığı için hangi eklentinin ne işe yaradığını anlamak biraz zaman alır. Temalar ve Eklentiler sürekli güncellenir bunları takip etmek zorundasınız. WordPress kaliteli temaları elde etmeniz bloggere göre daha zor bu yüzden biraz paraya kıymanız gerekebilir. WordPress kullanıcıları eklentilerini çok özenle seçmelidir açık bulunan eklentiyi yüklemesi halinde shell yemesi an meselesidir. Buda hiçbir wordpress kulanıcısının istemeyeceği bir durumdur bu yüzden güvenlik zafiyetlerine oldukça önem vermeliler.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir