Eski zamanlarda SEO çalışmaları gerçekleştirmek şimdiki zamana göre daha kolay oluyordu. Kopyala yapıştır işlemi ile site içeriği zengin duruma getirilir, arama motorlarında çıkmak için etiketler girilir ve SEO çalışması tamamlanırdı. Bazı zamanlarda ise herhangi bir içeriğe yer vermeden direkt etiketlerle donatılmış sayfalar arama motorlarında yer alıyordu.

Durum böyle olduğu zaman insanların aramış olduğu bilgiler daha zor bulunuyordu. Google algoritma güncellemeleri ile beraber istenilen en doğru bilgiye ulaşılmasını sağladı ve özgün içerikleri kopya içeriklerden ayırt eden algoritma geliştirdi. Bu sayede özgün içeriğin önemi daha da artmaya başlamıştır. Peki, WordPress SEO için yeterli mi? Sadece WordPress seo yazımı için yeterli değildir. İçerik son derece önemlidir. Fakat doğru bir şekilde yapılmayan özgün içerik istediğinizi elde etmenizi sağlamayabilirsiniz. Sahip olduğunuz özgün içeriği doğru SEO teknikleri ile desteklemeniz gerekir.

Özgün İçeriği Nasıl Desteklerim?

Dümdüz bir yazı yazma sizlere pek bir şey kazandırmamaktadır. İçerik özgün olsa bile yazılan yazının SEO kriterlerine de uyması gerekmektedir. SEO uyumu yazı içerisinde en az 1 adet görsel bulunması gerekir. Son dönemlerde Türkiye’de kendisini SEO konusunda ispatlayan SEO uzmanları yazının içerisinde ya da sın bölümünde konu ile alakalı bir video bulunması önerilir.

İçerik Yapısı

Hazırlanan özgün içeriğin URL yapısı da SEO’ya uygun olması gerekir. En uygun link yapısını yine SEO uzmanları ile deneme yanılma yöntemlerini kullanarak Google’ın tavsiyeleri üzerine bir temele oturtabilirsiniz.

Etiketler: ,
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir