Akustik süngerler türleri arasında yer alan Yapışkanlı Akustik Sünger günümüzde bizlere yankı problemleri ile ilgili çok fazla katkı sunmaktadır. Birçok desende üretilen yapışkanlı akustik süngerler alev ilerletmez sertifikalarına sahip olması ile birlikte desenine ve kalınlık oranına bağlı olarak ses emilim değerlerinde değişiklik göstermektedir. Yapışkanlı akustik süngerler diğer akustik süngerlerden farkı arka yüzeyinde mukavemeti yüksek olan çift taraflı akustik sünger yapıştırıcı yer almasıdır. Akustik süngerleri sıradan yapıştırıcılarla yapıştırmanız halinde gerek süngerin ağırlığından kaynaklı gerekse yapıştırıcınızın mukavemetinin düşük olmasından kaynaklı olarak ilerleyen zamanlarda süngerlerin sarkmasına neden olmaktadır. Bu sebepten dolayı akustik sünger temin edeceğiniz zamanlarda Yapışkanlı Akustik Sünger olarak arkasında yapışkanlı bir şekilde temin etmenizi öneririz.

Akustik süngerler nerde kullanabilir hangi alanlarda işimize yarar sorusuna cevap vermek gerekirse akustik süngerler hayatımızda müzik bulunan ortamlarda rahatsız edici ses parazitleri konuşma sesleri makine sesleri gibi seslerin duvara çarpıp geri dönmesine engel olmak adına kullanılan bir üründür açık hücreleri sayesinde ses dalgalarının süngere çarpıp içerisinde sesin parçalanarak geri dönmesine engel olmak adına kullanılmaktadır. Stüdyolar, reji odaları, sinemalar, kongre merkezleri, tiyatro salonları gibi birçok alanlarda oluşan parazit sesleri engelleyip daha konforlu bir ortam oluşturmak adına Yapışkanlı Akustik Sünger gibi akustik süngerler temin etmeniz gerekmektedir.

Makine sesleri gibi rahatsız edici seslerde açık hücreli süngerlerin katkısı olur mu derseniz eğer jeneratör odaları veya bulunduğunuz alanlarda makineler yer alıyorsa duvarlarınıza açık hücreli süngerle kullanmanız halinde bulunduğunuz ortamdaki makinenin sesi duvara çarparak yankı yapmasına engel olur ses dalgacıklarının çoğalmasını engelleyebilirsiniz. Fakat sizin sorununuz yan dairelere geçmesine engel olmaksa kapalı hücreli süngerlerden kullanarak sesin yan duvarlardan veya alt üst duvarlardan geçişine engel olabilirsiniz. Kapalı hücreli süngerleri kullandıktan sonra ürünleri gizleyip duvarınızda Yapışkanlı Akustik Sünger kullanarak ortamın akustiğini de sağlayabilmeniz mümkün.

Evinizde kayıt yapma gibi bir düşünceniz varsa ve yankı problemleri ile ilgili sorun yaşıyorsanız duvarlarınız Yapışkanlı Akustik Sünger kullanımı sağlayarak yankı problemlerine engel olarak profesyonel düzeyde kayıtlarınızı stüdyo tutmak yerine evinizde kayıt alabilmeniz mümkündür. Yapışkanlı akustik süngerler talebe bağlı olarak özel kalınlıklarda ve talebe bağlı yanmazlık oranları arttırabilmektedir. Turkish Acoustic kendi fabrikalarında yapışkanlı yanmaz süngerlerin renkli çeşitlerinin üretimini yapmaktadır. Ürünü satın alırken firma tercihinde bulunacağınız zamanlarda ürünlerle ilgili yanmazlık oranlarını kalınlık ve dns oranlarını karşılaştırmanız gerekmektedir yalnızca fiyata takılı kalmanız halinde duvarlarınızda yalnızca herhangi bir akustik işlevi olmayan bir sünger kullanmış olacaksınız. Bu yüzden sizlerin zarar edeceğiniz ürünler temin etmenizi ve yanlış ürünü uygulayacağınız vakti harcamanızı istemeyiz.

Turkish Acoustic kullandığı birçok hammadde yerli olması ile birlikte üniversitelerde gerçekleştirilen test sonuçları, ürünlerle ilgili tüm teknik bilgiler ve sertifikaları web sitesi üzerinde yer almaktadır. Yapışkanlı Akustik Sünger araçlarınızda veya teknelerinizde kapalı hücreli olarak kullanmanız halinde üzerinde bulunan kapalı hücreler sayesinde motor sesleri gibi yoğun parazit seslerin ses geçişine engel olarak rahat bir şekilde yolculuk yapmanızı sağlayacaktır. Bu sayede uygun bütçelerde günlük yaşantınızda sürekli kullanıyor olduğunuz alanlar için ses yalıtımı yapabilir rahatsız edici sesleri en aza indirebilirsiniz. Hem ses yalıtımı hem de yankı problemlerine engel olmak istemeniz halinde düşük bütçelerde bariyerli akustik sünger gibi ürünler kullanmanız halinde hem ses geçişine hem de yankı problemlerine engel olabilirsiniz. Tüm ürünlerle ilgili teknik bilgi ve hangi ürünü alacağınız hakkında karasız kalmanız halinde Turkish Acoustic satış ofislerinden iletişime geçip ürünler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir