Dijital dünyanın en önemli elemanlarından birisi olan reklamlar, yayıncılar için oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Bu noktada, yayıncı olmak istiyorum, siteme reklam almak istiyorum diyen kişiler, online olarak hizmet veren siteler üzerinden profesyonel bir şekilde reklam alabilirler. Bunun için Nowaffiliates sitesini tercih etmek oldukça mantıklıdır. Çünkü Türkiye’deki hazır reklam konusunda en etkili olan ve en fazla içeriğe sahip olan şirket budur.

Yayıncı Olmak İçin Nasıl Bir İşlem Yapılmalıdır?

  • Yayıncı olmak isteyenler, Nowaffiliates sitesine girdikten sonra ilk olarak kayıt aşamasını başarılı bir biçimde geçmek zorundadır.
  • Kayıt sırasında kişisel bilgilerinizi verirken, mutlaka hesap türünü de seçmeniz gerekmektedir.
  • Hesap türü içinde yer alan yayıncı kelimesine tıkladıktan sonra buna göre bir hesap oluşturabilirsiniz.
  • Daha sonra web sitesinin adresi yazılmalıdır.
  • Ardından da reklam kodunun yerleştirilmesi aşamasına geçilmektedir. Bu noktada çok farklı reklam kodları vardır.

Yayıncılar İçin Hangi Reklam Türleri Vardır?

Metin Reklam Kodları: Yayıncı olmak istiyorum siteme reklam almak istiyorum diyenler, metin reklam kodları üzerinden reklam oluşturabilirler. Metin kodları, kullanıcı aramalarına göre oluşturulmuştur. Siteye girdikten sonra, daha önce yapılan aramalar baz alınmaktadır.

Pop Reklam Kodları: Girilen sitede, ayrı bir sayfada açılan reklamlardır. Oldukça işe yarayan ve etkili olan bir reklam türüdür. Web sayfasından bağımsız olarak farklı bir pencerede görüntülenmektedir. Farklı versiyonları vardır. Popunder versiyonunda yeni bir sayfa açılmaz. Reklam site içerisindedir.

Interstitial Reklam Kodları: Interstitial reklam kodları, girilen sayfada hemen ortaya çıkan ve ekranı kaplayan reklamlardır. Skip yani geç diyerek ya da reklamı kapatarak sitede gezinmeye devam etmek mümkündür. Verdiği mesajı direkt olarak müşteriye ulaştıran bir reklam modelidir.

Metin-Resim Reklam Kodları: Hem metin hem de resimden oluşan reklam türüdür.

Banner Reklam Kodları: Birkaç farklı şekilde tasarlanmaktadır. Kendisine özel kodları vardır. Sitelere girildiği vakit, yanıp sönen reklamlar bu yöntem içinde bulunmaktadır.

Nowaffiliates Ne Tür Avantajlar Sunmaktadır?

Yayıncı olmak istiyorum siteme reklam almak istiyorum durumuna göre, Nowaffiliates sitesi tarafından birçok avantaj sunulmaktadır. Buna göre dijital reklamcılık devi firma; oldukça geniş bir çerçevede müşterilerine farklı reklam türleri sunmaktadır. Bunların içinde popunder, cpc, video, pop, native, cpa, cpm gibi reklam modelleri vardır. Mevcut reklam modellerine ait olan tüm kodları, site üzerinden alabilmek mümkündür. Bu noktada en etkili seçimi yapabilir ve bu şekilde hedef kitlenizi de genişletebilirsiniz. Kullanılan reklam türüne göre trafik de daha kaliteli bir hale gelebilmektedir. Böylelikle elde edilecek olan verimde yükselebilmektedir.

Site, son derece sade bir tasarıma sahiptir. Bunun yanı sıra işlevsellik açısından değerlendirildiği vakit, web sayfası son derece kalitelidir. Profesyonel bir şekilde en iyi hizmeti sağlamayan sayfa, direkt sonuç almak isteyenler için başvurulacak ilk adrestir.

Benzer Yazılar

5 Comments

  1. Yayıncı olmak gerçekten zor bir süreçtir. Bende bu konuda ilgimi çeken kısım ise yayıncı nasıl olmak isterim. Sizinde paylaşımınız biraz açıklayıcı ve yardımlaşma konusunda iyi bir paylaşım olmuş. Başarılar dilerim.

  2. emeğine sağlık üstad değerli paylaşımların için çok sağol.

  3. Her şeyin sonunda mutlaka sabırlı olmalı ve siteyi güncel tutmak gerekir eninde sonunda başarıya ulaşırsınız.

  4. Site sabır iş şidir cok emek ister kazanmak güzel

  5. Artık kazanmak zor gibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir