İnternette güvenli bir şekilde ünlü olmak, tarihsel olarak yıldırım çarpması gibiydi. Büyük bir takipçisi olmayan ve parası ya da bağlantısı olmayan biri olarak şöhreti kontrol edemezsiniz, köpeği zorlayamazsınız. Viral olmak sadece olur. Ara sıra. Olabilir.
Doğru zaman, doğru yer gibi bir şey.

Çin’den makine öğrenimi sosyal video platformu TikTok bunu tamamen değiştiriyor. TikTok saf, size viral yıldırım ve köpeklerin daha önce hiç görmediğiniz gibi çarpması için sonsuz sayıda şans vermenin bir yolunu buldu.

Bu yazıyı yazarken TikTok’ta bir ay geçirdim. Anonim bir hesap oluşturdum, sosyal çevremde kimseye söylemedim ve içerik oluşturmaya başladım. Son 28 günde, TikTok videolarım 2.300.000’den fazla kişi tarafından görüntülendi ve 280.000’den fazla beğeni aldı. Bu büyümeyi çoğunlukla köpek sonrası notları, muzlar ve oyun kartlarının videolarını yayınlayarak elde ettim.

TikTok nedir? TikTok nasıl çalışır? TikTok’ta nasıl görüntü, beğeni ve takipçi edinirsiniz? Markalar TikTok’u nasıl kullanıyor? TikTok için sırada ne var? Nasıl TikTok uzmanı olabilirsiniz?

TikTok, müzik, komedi, dans, samimiyet ve trendlere yoğun bir vurgu yapan mobil ilk kısa biçim videoları olan günümüze kadar uzanan tüm sosyal içerik platformlarının doruk noktasıdır. İnsanları takip edebilir, popüler videolara göz atabilir ve hashtag’leri keşfedebilirsiniz.

Biliyorum, biliyorum, yüzeyde TikTok tam olarak zaten aşina olduğunuz farklı içerik uygulamalarına benziyor, ancak TikTok çok farklı. Anlatmaya çalışayım.

TikTok’ta her şey “sesler” etrafında döner. Sesler, müzikten TV şovlarına ve TikTok videonuzun üzerine yerleştirilmiş konuşma kliplerine kadar değişen, genellikle 15 ila 60 saniye uzunluğundaki küçük ses klipleridir. TikTok’a kayıt yaptığınızda, önce kullanmak istediğiniz sesi seçebilir ve ardından kayıt düğmesini basılı tuttuğunuzda, uygulama sesi çalacaktır, böylece videonuzu dudak senkronizasyonu, dans edebilir veya videonuzun kelimeler ve vuruşlarıyla daha fazla koreografiye tabi tutabilirsiniz. ses. Kayıt düğmesini basılı tutmayı bıraktığınızda, ses ve kayıt duraklatılarak farklı çekimler kaydetmenize izin verir, ancak sürekli olarak sesle senkronize olduklarından emin olun.

Bir sesin viral olmaya başlamasının nedeni, TikTok’taki bir kişinin, TikTok’taki diğer kişilerin kendi sürümlerini oluşturabilmeleri için tekrarlanabilir bir biçimi koruyan köpek dışına bir video çekmesidir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir