Videoların e- mailler üzerinden atılamaması üzerine kurulan Youtube, video içerik sitesinde dönüşmüştür. Google tarafından 2006 yılında satın alınmasıyla beraber, modernleşmeye başlamış ve bu sayede her mobil cihazda kendine yer edinmiştir. Artık her konuda içeriğe sahip olan ve dünyanın en geniş kapsamlı video paylaşım sitesi Youtube, bu sayede en çok kullanan uygulamalar arasında ilk sıralardadır.

Youtube’da Abone Sayısı Neden Önemlidir?

Youtube artık günümüz sosyalliğinde önemli bir yer tutmaktadır. Bu sayede kişiler Youtube kanalları açarak, kişisel paylaşımlarını dünyadaki insanların hizmetine sunarlar. Popülerlik noktasında, izlenme oranı yüksek olan kişiler daha çok bilinen Youtuberlar olacaklardır. Daha çok abone sayısı; videoların daha çok izlenmesine ve böylece popülerliğin daha çok artmasına fayda sağlayacaktır. Yeni bir video yüklediğinizde; bunun harika bir fikir ve çekim olduğunu düşünerek bu altyapıya yüklersiniz. Fakat yeteri kadar izlenme sayısına ve iyi eleştirilere ulaşmazsanız moraliniz bozulacak ve yeni video çekmek için enerjiniz kalmayacaktır.

Youtube Abone Sayısı Arttırma Yolları

Youtube’da abone sayısı, izlenme sayısını arttıracak ve sizi daha yeni videolar çekip siteye koymak için motive edecektir. İyi bir abone sayısına sahip olmak için gerekli adımları atmanız gerekir.

  • Öncelikle paylaşım yapacağınız videonun etrafına hatırlatmalar koymanız gerekir. Bu tarz yazılar, sizin daha çok takip edilmenizi ve abone sayınızın artmasını sağlayacaktır. En popüler olan takip cümleleri ise şunlardır: ‘Kanalıma abone olmayı unutmayın.’ ve ‘Beni izlemeye devam edin.’
  • Playlist oluşturduğunuz takdirde, izleyiciler bir videonuzu beğendiğinde diğerine geçmek için rahatlıkla işlem yapabilecektir. Bu sayede izlenme ve abone sayınızda fazlasıyla bir artış olacaktır.
  • Kanalınıza üye olanlar, bütün videolarınızı görmenin yanında yeni videolarınızdan da hemen haberdar olacaklardır. Bu sayede kendi ana sayfalarında sizin videolarınız daha çok görünecektir.
  • Videolarınızın altına yapılan yorumlara ve sorulara, video çekerek cevap vermek iyi bir tercih olacaktır. Bu sayede izleyenler, daha değerli hissedecek ve kanala abone olacaklardır.
  • İçeriklerinizin güncel olmadığı hiçbir video rağbet görmez. Bu yüzden içerik güncel tutulmalı ve bu sayede abone sayısı ciddi oranda arttırılmalıdır.
Etiketler: ,
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir