Son zamanların en fazla dikkat çeken sektörleri arasında YouTuberlık yer almaktadır. Sizin de bu alanda güzel bir projeniz varsa izlemelerinizi nasıl artıracağınızı merak edersiniz. Aslında birkaç küçük adımla izlenimlerinizi artırma ihtimaliniz vardır.

Playlist

Ülkemizde birçok YouTube kullanıcısının Playlist oluşturmanın izlemelerde ne kadar katkı sağlayacağını bilmediğini görüyoruz. Playlist, videolarınızı ardı ardına gösteren sistemin adıdır. Playlist oluşturduğunuz takdirde videolarınız arama motorunda da ayrı ayrı görülür.

Video Çevresine Hatırlatmalar Koyun

Video seyrettiğiniz sırada videonun çevresinde yer alan hatırlatma şeklinde notları görmüş olma ihtimaliniz çok yüksektir. Bu notların birçoğunu reklam zannederek kapatıyoruz. Fakat koyulan bu açıklamalar izlenme oranları üzerinde son derece etkilidir. Üye Ol veya Beni Takip Et gibi hatırlatmalar koyabilirsiniz.

Bülten

Videolarınızı yüklediğiniz zaman bir süre sonra üye sayınızda ciddi bir artış olduğunu görebilirsiniz. YouTube üyeler ile iletişim kurulabilmesi için Bülten özelliğini devreye soktu. Hazırlayacağınız bültenlerinize sayfanıza koyduğunuz takdirde sizi takip eden kişilerle iletişim halinde kalabilirsiniz.

Üyelik

Videolarınızın izlenme sayısını artıracak en etkili yöntemler arasında üyelik yer almaktadır. Kanalınıza üye olan kişiler YouTube’a eklediğini bütün videoları görür. Bu videolar üyelerinizin YouTube ana sayfasında yer alır.

Video İle Cevap Vermek

İzleyici artırma evresinde etkili yöntemlerden birisi de; videolara çekeceğiniz videolar ile cevap vermektir. Bu işlemi link paylaşımı gibi düşünebilirsiniz. YouTube’de yer alan bir videonun altına kendi videonuzu göstererek cevap verebilirsiniz.

Etiketler: ,
Benzer Yazılar

3 Comments

  1. Bir türlü başarılı olamadığım bir konuya değinmişsiniz. Güzel bilgileriniz için teşekkür ederim

  2. Abonelerinizin video bildirimlerini açmalarını sağlarsanız her video yüklediğinizde anında abonelerinize bildirim gidecek ve videonuzdan haberdar olmalarını sağlayacaktır. Bu da çok etkili bir yöntemdir ve hemen hemen tüm YouTuber’lar tarafından kullanılmaktadır.

  3. youtube için çok güzel yöntemler. teşekkür ederim. iyi çalışmalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir