Her gün yüz milyonlarca kişi milyarlarca videoyu Youtube üzerinden izlemekte. Google tarafından satın alındıktan sonra çok ciddi bir yükselme yaşayan ve şu an hem bir bilgi kaynağı, hem zaman kaçırma aracı, hem de para kazanılabilecek bir alan olan Youtube için video indirmek isteyebilirsiniz. Fakat sistem bazı yıllarda yaptığı güncellemeler ile bunun önüne geçmeye çalışıyor. Her ne kadar önüne geçse de bazı siteler üstesinden gelmekte ve sizlere video indirme işlemi yapmaktadır.

Bu yazımızda youtube videosunun belirli bir kısmını indirmeniz için ne yapmanız gerektiğinden bahsedeceğiz. Ayrıca bu içeriğimiz ile normal olarak bir video indirme işlemini de görmüş olacaksınız. Sırayla yapılacaklara geçelim.

İlk olarak https://streamable.com/ adresini açın. İster bilgisayarınızda bulunan bir videoyu “Upload Video” diyerek sisteme gönderebilir ve kesme işlemi yapabilirsiniz. Fakat site size maksimum 1 GB gönderim yapmanızı zorunlu tutuyor. Fakat bizim işimiz için gerekli olan kısım bu butonun hemen sağında bulunan paste url bölümü. Buraya bir bölümünü indirmek istediğimiz youtube videosunun linkini yapıştırıyoruz.

Streamable hemen bunun bir youtube videosu olduğu anlıyor ve ona uygun arayüzünü sizlere sunuyor. Bu arayüzde içeriğin hemen altında süre belirleme alanı mevcut. Bu alana hangi dakika ile hangi dakika arasını indirmek istediğinizi belirtmeniz gerekiyor. Son olarak “Create Video” butonuna basarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Üçüncü ve son aşamamızda ise sizlere sunulan yeni üretilmiş içeriğin hemen solunda bulunan üç noktaya tıklamanız gerek. Ardından “Download” butonu ile bilgisayarınıza kaydetme işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca size verilen link ile sosyal medyada, sitenizde veya Whatsapp gibi ortamlarda yeni içeriğinizi paylaşabilirsiniz. Embed kodu mevcuttur.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir