Pek çok insan youtube üzerinde şarkı çalarken telefonda işlemlerini yapmak istemektedir. Peki, Youtube’da müziği arka planda nasıl devam ettiririz? Android telefonlar üzerinde YouTube videolarını arka planda oynatabilirsiniz. Android telefonlar için uzun süredir kullanılan FireTube uygulaması ile beraber YouTube videolarını ücretsiz şekilde arka planda kolayca oynatabilirsiniz. Sizde Android mağazası üzerinden Firetube indirerek youtube arka planından müziğinizi oynatabilirsiniz. Bu uygulamayı Amazon AppStore üzerinde yayınlamış olmasına rağmen, özellikle Türkiye’deki pek çok insan FireTube uygulamasının adını bile duymamıştır.

FireTube Videoyu Nasıl Oynatıyor?

FireTube uygulamasını kullanmak oldukça kolaydır. Uygulamayı cep telefonunuz üzerinde çalıştırın ve bir video arayarak oynatın. Daha sonra ise uygulamadan çıktığınız zaman videonun arka planda oynayacağını göreceksiniz

iOS’ta Arka Planda YouTube Videoları Oynatma

iOS 10’a kadar arka planda youtube oynatma özelliği Safari tarayıcısında yapılıyordu. Fakat bu özellik şu anda artık çalışmıyor. Bunun için bir çözümümüz bulunuyor. Apple’ın App Store uygulama üzerinden Opera Mini tarayıcısını indirin. Tarayıcıyı çalıştırarak bir youtube üzerinden video arayın, üzerine dokunarak tam ekran üzerinde oynatmaya başlayın. Daha sonra ise Home butonuna basarak tarayıcıyı minimize duruma getirin. Kontrol merkezini açabilmek için parmağınızı ekranın alt bölümünden yukarı tarafa doğru sürükleyin ve sağdan sola doğru kaydırın. Arka plan üzerinde müzik çalması için burada gözüken play butonuna dokunmanız yeterli olacaktır.

Etiketler: ,
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir