Sosyal medya çok fazla olumsuzluk yaratan bir yer olabilir, bu nedenle ele alınması gereken başka bir sorunlu ve zehirli eğilim olduğunu duymak şaşırtıcı değildir.

Ancak asıl şok edici ve hayal kırıklığı yaratan şey, bu eğilimin, dünyamızın gelecekteki vatandaşlarını yetiştirmekten sorumlu olan yetişkinler tarafından başlatılmasıdır.

Sosyal medya platformunda yeni bir trend olan Tik Tok, ebeveynleri FaceTime’da bir yabancıyla “tanıştırarak” çocuklarına şaka yapıyor.

“Kicker”, kullanılan resimlerin sabıka fotoğrafları, down sendromlu bebek resimleri, fiziksel engelli bireyler ve benzerleridir.

Bu, vücudu yağ oluşturma ve koruma konusunda güvenli bir sorun olarak burada fiziksel görünümü etkiler. Bu onu çok düşük vücut yağ yüzdesi ve kemiklerinde oldukça sıkı bir cilt bırakıyor. Bu durumdan dolayı bir gözü de kördür.

On yıldan fazla bir süre önce Lizzy, internet trolleri tarafından korkunç bir şekilde “dünyanın en çirkin kadını” olarak yaftalandı ve elbette bu, derin travma yaratan bir deneyimdi.

Ama şaşırtıcı olan şey, bu deneyimi yaşaması ve zorbalığa karşı açık sözlü ve ateşli bir savunucu olması ve birbirlerine şefkat ve empati ile davranmasıdır. Profesyonel bir motivasyon konuşmacısı (şaşırtıcı TedTalk kariyerine gerçekten başladı) ve yazar olmaya devam etti.

Velasquez saf kendi videosunda bu “FaceTime Prank” Tik Tok trendinin neden olabileceği ciddi hasar ve zararlardan bahsetti. Videoyu burada bulabilirsiniz

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir